Aldi testuje automat vendingowy

Przez całą dobę można w nim kupić produkty wymagające chłodzenia.

W niemieckim mieście Haßloch, położonym ok. 50 km na zachód od Heidelbergu klienci mogą obecnie kupować produkty Aldiego przez całą dobę. Dyskont ustawił przed sklepem chłodzącą maszynę vendingową.
„Miło, że tu jesteś”, wita klientów jasnoniebieska lodówka przed oddziałem Aldi Süd przy Molkestrasse w Haßloch. Typowe powitanie Aldi widnieje tam na pierwszym Aldimacie.

Maszyna chłodnicza wypełniona jest produktami śniadaniowymi, takimi jak ser, kiełbaski i bułki oraz produkty z grilla, takie jak steki lub keczup. Aldi Süd oferuje w niej łącznie od 25 do 30 produktów ze swojego asortymentu. Płatności można dokonać jedynie kartą, a ceny są takie same jak w sklepie, z uwzględnieniem obniżki VAT - poinformowała sieć. Niemcy obniżyły VAT od początku lipca, a już 11 lipca dyskonter ustawił maszynę, wybieerając miasto, które ze względu na strukturę populacji jest często wykorzystywane jako rynek testowy. „Tutaj testujemy sposób elastycznego udostępniania części naszej oferty klientom po godzinach pracy” - odpowiedział Aldi na pytanie Lebensmittel Zeitung. Jednak obecnie nie planuje się rozszerzenia testu na inne sklepy.

O Aldimacie jako pierwszy napisał regionalny portal Heidelberg24.

Przypomnijmy, że podobne koncepty testowane są także na polskim rynku, choć nie przez dyskonty. Jak działa samoobsługowy kiosk Carrefoura, Katarzyna Pierzchała sprawdzała już 1 stycznia br. Efekt można zobaczyć tutaj.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.