Ruszyły pierwsze chlebomaty. Kto za tym stoi?

Najpierw był Asprod Drive, czyli firmowy sklep typu drive thru, w którym można kupić pieczywo bez wysiadania z samochodu, potem ruszył projekt pieCARnie. Teraz w Szczecinie stanęły cztery chlebomaty.

Piekarnia Asprod pilotażowo uruchomiła w czterech lokalizacjach na terenie Szczecina automaty do zakupu pieczywa, umożliwiające klientom dostęp do świeżego pieczywa w szybki, łatwy i w pełni bezpieczny sposób. Rozwiązanie to jest odpowiedzią na wyzwania, które postawiła przed piekarzami panująca pandemia koronawirusa, która na długo zmieniła rzeczywistość na wielu płaszczyznach.

- Chleb jest jednym z najpopularniejszych produktów spożywczych, naturalnie więc jako piekarnia, podejmujemy różne inicjatywy, których głównym zadaniem jest zapewnienie pełnej dostępności do wypieków – niezależnie od panującej sytuacji -   podkreśla Dariusz Bielecki, prezes zarządu spółki Asprod.

Tłumaczy, że to restrykcje związane z pandemią, długie kolejki do sklepów a także obawy wielu klientów związane z dokonywaniem zakupów w tradycyjny sposób, zainspirowały firmę do poszukiwania nowych rozwiązań i podejmowania nieoczywistych w tej branży przedsięwzięć.

I tak na początku kwietnia piekarnia Asprod uruchomiła e-sklep, w którym można zamawiać przez internet konkretne wypieki z odbiorem w wybranym sklepie stacjonarnym, z bezpieczną płatnością online. W poszczególnych lokalizacjach na terenie Szczecina, Stargardu, Koszalina i Goleniowa – w okresie, w którym obowiązywały najostrzejsze restrykcje - także z bezkontaktową dostawą do domu.

W trakcie pandemii w drogę ruszyły także pieCARnie, czyli food trucki, w których można było zakupić pieczywo na terenie Szczecina oraz w jego bliskich okolicach. Jednak piekarnia Asprod rozpoczęła wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań na długo przed pandemią – już od prawie dwóch lat w Szczecinie działa Asprod Drive, czyli firmowy sklep typu drive thru, w którym można kupić pieczywo bez wysiadania z samochodu.

Z początkiem sierpnia piekarnia poszła o krok dalej i uruchomiła na terenie Szczecina cztery chlebomaty, czyli bezobsługowe urządzenia wydające pieczywo. Są to automaty podobne do tych, przeznaczonych np. na napoje w puszkach i butelkach czy słodycze. Automaty będą uzupełniane codziennie, dlatego klienci mają gwarancję zakupu świeżego pieczywa. Dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa płatności za zakupione produkty realizowane są wyłącznie bezgotówkowo, za pośrednictwem kart płatniczych. Wszystkie produkty są zapakowane, co gwarantuje higienę i bezpieczeństwo, a same chlebomaty są regularnie dezynfekowane.

Obecnie chlebomaty umiejscowione są przy delikatesach Gzella  (przy ul. Wyzwolenia, Milczańskiej oraz Ku Słońcu) a także w siedzibie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Wkrótce pojawią się również w kolejnych lokalizacjach.

Firma Asprod powstała w 1991 r. w Kliniskach Wielkich i od niemal 30 lat działa w branży piekarniczo-cukierniczej. Asprod jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym m. in. certyfikatów Poznaj Dobrą Żywność przyznawanymi przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz tytułu Piekarza Roku 2015. Asprod ma sklepy firmowe na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Produkty firmy są również dostępne w dobrych sklepach spożywczych.

Katarzyna Pierzchała 3712 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.