Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

MBWS żegna Polskę słabymi wynikami

Francuska grupa Marie Brizard Wine & Spirits podała wyniki sprzedaży za II kwartał i całe półrocze 2020 roku. Znowu polski rynek wypadł blado.

Producent wódki Sobieski, Krupniku czy whisky William Peel nie może zaliczyć końcówki swojej przygody z polskim rynkiem do udanych. W II kwartale roku sprzedaż alkoholi z portfolio grupy spadła w naszym kraju o 57,9% do 6,1 mln euro, podczas gdy w pozostałej części Europy Środkowo-Wschodniej, obu Amerykach oraz regionie Azji i Pacyfiku odnotowano wzrosty. Mocniejszy spadek niż w Polsce wystąpił tylko w Europie Zachodniej, bardziej uzależnionej od segmentu gastronomicznego.

- Dotknięta obostrzeniami związanymi z lockdownem, które w szczególności spowodowały spadek konsumpcji w handlu nowoczesnym, sprzedaż w Polsce gwałtownie spadła. Przy strategii obliczonej na rentowność, a nie wzrost wolumenów, grupa kontynuowała także optymalizację swoich inwestycji komercyjnych i utrzymała rygorystyczne zarządzanie kontraktów handlowych na wciąż trudnym rynku wódki - poinformował MWBS.

Przypomnijmy, że już w lipcu producent poinformował o podpisaniu umowy sprzedaży polskich aktywów - z wyjątkiem praw do marki Sobieski - toruńskiemu dystrybutorowi United Beverages (m.in. whisky Bushmills i Famous Grouse, wino Blossom Hill), należącemu do twórcy i byłego szefa CEDC, Williama V. Careya. Transakcja czeka jeszcze na aprobatę UOKiK-u (wniosek wpłynął do urzędu 22 lipca). Sprzedaż ma zostać sfinalizowana w ciągu dwóch do czterech miesięcy.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.