Intermarché z nowym konceptem

Power - bo o nim mowa - to inny układ sklepu, poszerzona półka m.in. ze świeżymi produktami oraz zmienione kasy. Pierwszą taką placówkę można obejrzeć w Pabianicach.

[AKTUALIZACJA]

Jak dowiedział się portal handelextra.pl nowy koncept supermarketu Power Intermarché planuje rozwijać oraz sukcesywnie wprowadzać go w kolejnych sklepach.

Grupa Muszkieterów zamierza wdrożyć go  we wszystkich placówkach sieci Intermarché, których na koniec 2019 roku było 204.

Jak informuje firma zgodnie z założeniami budżet inwestycyjny opiewa na kilkaset tysięcy złotych w przypadku każdego sklepu. Finalnie zależy on jednak od aktualnego wyposażenia i układu każdego supermarketu przy czym najczęściej ustalany jest indywidualnie wspólnie z właścicielem danej placówki handlowej.

Zmiany w ramach nowego konceptu zostały zastosowane w supermarkecie Intermarché w Pabianicach. W jego ramach zmieniony został układ sklepu, poszerzona została gama produktów świeżych, bio, fit i dań gotowych, zamontowano dłuższe taśmy kasowe. Odświeżona została także szata graficzna wnętrza i elewacji. Sklep w nowej odsłonie jest dostępny dla klientów od 12 marca.

- Sklep Intermarché w Pabianicach za sprawą nowego konceptu zyskał zupełnie nowy wizerunek. Świeżość to idea przewodnia wprowadzonych zmian i rozumiemy ją szerzej niż tylko jakość produktów. Chcemy dostarczyć klientom pozytywne doświadczenia zakupowe. Dzięki przeprowadzonym badaniom wiemy, że klienci odwiedzają sklepy spożywcze kilka razy w tygodniu, a produkty świeże stanowią dominującą pozycję na ich liście zakupowej. Właśnie dlatego, wszystkie kategorie świeże w pabianickim Intermarché są obecnie dostępne od razu po wejściu do sklepu. Jest to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy chcą sprawnie i wygodnie robić zakupy - mówi Benjamin Ferte, członek Dyrekcji Handlowej Intermarché.

Po zmianach w pobliżu wejścia do pabianickiego supermarketu jest obecnie zlokalizowana strefa świeżego ryneczku. W niej dostępne są m.in.: pieczywo, wyroby cukiernicze, warzywa i owoce, sery, wędliny, mięsa, ryby oraz wyroby garmażeryjne. W odpowiedzi na oczekiwania klientów część z tych produktów, tj. wędliny, mięsa czy sery można zakupić zarówno w sprzedaży tradycyjnej, jak również w formie gotowych, świeżo zapakowanych porcji. Nowe elementy wyposażenia i ekspozycji towaru zostały zaproponowane w strefie owoców i warzyw, w tym automatyczna wyciskarka świeżego soku pomarańczowego. Z kolei na dziale pieczywo na klientów czeka samoobsługowa krajalnica. Ponadto w ramach remodelingu powierzchni sprzedaży przeniesiono urządzenia chłodnicze z produktami mrożonymi bliżej kas. Również kasy zostały wymienione na nowe, mają obecnie dłuższe taśmy oraz specjalne miejsce przeznaczone na torby foliowe i reklamówki dla klientów.

W sklepie zostały zaplanowane także specjalne miejsca na kulinarne inspiracje dla klientów, ofertę promocyjną oraz sezonową. Nowa odsłona supermarketu to także szersza gama produktów ekologicznych, bio oraz artykułów przeznaczonych dla osób aktywnych, dbających o zdrowe odżywianie. Nowe produkty znalazły się również w działach kuchnie świata, nabiał czy napoje. Rozszerzono także ofertę wyrobów z własnej wędzarni i dań gotowych. Zgodnie z oczekiwaniami klientów sklep oferuje teraz dodatkowo kwiaty cięte i doniczkowe.

Dodatkowo od 5 czerwca sklep oferuje usługę z zakresu e-commerce – Intermarché Drive. Zapewnia ona możliwość zamawiania produktów przez internet i ich odbiór w specjalnie wyznaczonej strefie, znajdującej się przed supermarketem. Przy składaniu zamówienia klient wybiera dogodną dla siebie godzinę odbioru zakupów.

Zmieniona została także komunikacja wizualna, zaprojektowana w nowoczesnej formie i zgodnie z aktualnymi trendami aranżacyjnymi. Zmianie uległo zarówno wnętrze supermarketu, jak i jego elewacja.

Joanna Hamdan 11130 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.