Lidl wprowadza buty wykonane z plastiku z recyklingu

To kolejny krok sieci w walce o czystszą planetę.

Lidl po raz pierwszy zdecydował się wykorzystać do produkcji obuwia marki Crivit recyklingowany plastik.

Górna, tekstylna część butów Crivit Ocean Bound Plastic została wykonana w całości z przetworzonych butelek PET. 25% materiału zostało wyprodukowane z plastiku związanego z oceanem – z plastików zalegających na plażach, wyspach oraz rejonach przybrzeżnych w Azji, z których mogły trafić do wody. Natomiast pozostałe 75% składa się z tradycyjnie zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.

Aby powstał materiał butelki PET są tłoczone, czyszczone, rozdrabniane, a następnie przetwarzane na przędzę recyklingową, która została wykorzystana do produkcji buta. W zależności od rozmiaru buta, na jedną parę wykorzystano od 8 do 16 butelek plastikowych.

Zadbano również o to, aby obuwie wyróżniało się modnym designem, było wygodne, a to tego oferowane w niskiej, lidlowej cenie (59,90 zł). Buty będą dostępne w modelu damskim i męskim w różnych opcjach kolorystycznych. Buty, dzięki lekkiej podeszwie z phylonu oraz TPR, a także wygodnej wkładce z dopasowującą się do stopy pianką memory foam dają wysoki komfort noszenia.

Buty Crivit Ocean Bound Plastic będą dostępne we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl Polska już od poniedziałku, 3 sierpnia, a w sprzedaży online na lidl-sklep.pl - od poniedziałku, 27 lipca.

Joanna Hamdan 11130 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.