Makro z nowym magazynem centralnym

Obiekt zlokalizowany jest na terenie Panattoni A2 Warsaw Park w Adamowie pod Warszawą.

Od 15 czerwca hale Makro zaopatrywane są w artykuły przemysłowe oraz spożywcze niewymagające temperatury kontrolowanej z nowego, nowoczesnego magazynu centralnego. 
 
- Projekt przeniesienia operacji do nowego magazynu był przygotowywany przez kilkanaście miesięcy. Jego wdrożenie zaś przebiegło perfekcyjnie. Ta skomplikowana zmiana została przeprowadzona bez najmniejszego wpływu na poziom realizacji dostaw do naszych hal i poziom dostępności produktów dla klientów. Taki efekt był możliwy wyłącznie dzięki długiej i dobrej współpracy zespołów Makro i Raben oraz bardzo starannemu przygotowaniu projektu - mówi Jerzy Cichostępski, dyrektor ds. łańcucha dostaw i operacji FSD.

Magazyn zlokalizowany jest na terenie Panattoni A2 Warsaw Park w Adamowie pod Warszawą. Składa się z dwóch części: magazynu składowego o pojemności 7 500 palet dla towarów importowanych przez Makro z Europy i Azji oraz części przepływowej o przepustowości 3 500 palet na dobę dla towarów pochodzących od dostawców krajowych. Płynny przepływ towaru umożliwiają 43 rampy.

Procesy magazynowe wspierane są przez szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak automatyczny system sortujący, roboty transportowe, automaty foliujące czy technologia Put 2 Light. Transport palet wewnątrz magazynu zapewniają wózki widłowe wykorzystujące technologię Li-Ion, której wielką zaletą jest krótki czas ładowania baterii i dużo niższe zużycie energii elektrycznej. Jak zapewnia Makro zastosowane rozwiązania znacząco podnoszą niezawodność procesów i bezpieczeństwo pracowników.

Zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju realizowaną przez Makro, na wybór tej lokalizacji bardzo duży wpływ miał fakt zastosowania w budynku szeregu rozwiązań ograniczających negatywny wpływ na środowisko naturalne, takich jak np. zastosowanie płyt absorbujących energię cieplną na elewacji czy oświetlenie LED. 

Uruchomienie nowych operacji jest kolejnym krokiem w rozwoju logistyki w Makro, mającego na celu zapewnienie jak najwyższej niezawodności zaopatrzenia i dostępności produktów dla klientów z branży gastronomicznej i niezależnego handlu.

Operacje logistyczne w obiekcie prowadzi firma Raben Logistic Polska.

Joanna Hamdan 11442 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.