GIS ostrzega przed serem z Lidla!

Państwowa Inspekcja Sanitarna znalazła listerię i gronkowca w serze korycińskim z orzechami z Lidla. Radzi wyrzucenie produktu lub zwrot do sklepu.

- W trakcie badań urzędowych przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykryto obecność Listeria monocytogenes w 2 z 5 pobranych próbek, gronkowców koagulazo-dodatnich w 5 z 5 próbek oraz enterotoksyn gronkowcowych w 1 z 5 próbek produktu pn. ,,Ser Koryciński Swojski z orzechami włoskim, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego z orzechami włoskimi”, numer partii: 30.06.2020, termin przydatności do spożycia 30.07.2020 - informuje GIS w ostrzeżeniu.

Producent, firma Zarzeccy z Korycina, zdecydował się na wycofanie serów z różnymi dodatkami, wyprodukowanych przed 30 czerwca lub w dniach 13-21 lipca. Data produkcji jest jednocześnie numerem partii.

Produkty mają termin przydatności do spożycia odpowiednio 30 lipca oraz 13-21 sierpnia br.

- Państwowa Inspekcja Sanitarna bezzwłocznie po uzyskaniu dyskwalifikujących partię wyników badań poinformowała dystrybutora produktu – spółke Lidl oraz Inspekcję Weterynaryjną właściwą do kontroli producenta.

Producent postanowił wycofać cały asortyment będący w obrocie zarówno z datą produkcji przed 30.06.2020 oraz po 14.07.2020 pomimo zadowalających wyników badań, oraz wstrzymał produkcję do odwołania.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokółce przeprowadził kontrolę a właściciel zakładu - dezynfekcję pomieszczeń zakładowych. Po wznowieniu produkcji sera korycińskiego przez zakład od dnia 13 lipca 2020 r., Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokółce w dniu 15 lipca 2020 r. pobrał urzędowe próbki sera korycińskiego naturalnego do badań w kierunku obecności Salmonella, Listeria monocytogenes oraz gronkowców chorobotwórczych. Próbki spełniały wymagania sanitarne.

Lidl po otrzymaniu informacji z Państwowej Inspekcji Sanitarnej rozpoczął procedurę wycofania z rynku tego artykułu. Informacja dla klientów została zamieszczona na stronie internetowej oraz w sklepach, w których sprzedawano artykuł (https://kimjestesmy.lidl.pl/folder_aktualnosci/news_wycofanie).

GIS radzi konsumentom dokładne sprawdzenie nru partii sera nabytego w Lidlu oraz wyrzucenie go lub zwrot do sklepu, jeśli znalazł się w wymienionych partiach.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2658 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.