W weekend 2 mln Polaków ma imieniny!

Taki weekend nie zdarza się często. W sobotę i niedzielę imieniny będzie świętować w sumie ponad 2 miliony osób. W ruch pójdą bombonierki i kwiaty. Sprawdź, komu w tych dniach warto złożyć życzenia.

Jak przypomina Ministerstwo Cyfryzacji w sobotę 25 lipca imieniny świętują panowie – Krzysztof i Jakub. W niedzielę panie – Anna, Hanna i Mirosława. To jedne z najpopularniejszych imion w Polsce.

Ilu w Polsce mamy Krzysztofów? Dokładnie 658 274. A ilu Jakubów? 403 286. A to oznacza, że w sobotę świętować będzie 1 061 560 solenizantów.

To sporo, jednak całkiem niewiele w porównaniu z niedzielą, kiedy swoje święto mają Polki noszące jedno z najpopularniejszych imion – Anny. Nazywających się tak pań mamy w naszym kraju dokładnie 1 062 211, czyli więcej niż Krzysztofów i Jakubów razem wziętych!

Jeśli dodamy do tego inne niedzielne solenizantki – Hanny (tak na imię ma 178 510 Polek) i Mirosławy (to imię 74 209 Polek), jasno widać, że w niedzielę zdecydowanie więcej osób będzie miało okazję do świętowania.

A to oznacza, że w weekend ze sklepowych półek powinny schodzić słodycze czekoladowe, które stanowią popularny upominek na każdą okazję oraz kwiaty.

Dodajmy jeszcze, że zapewne w najbliższy weekend obchodzić będą swoje święto poniedziałkowe solenizantki, również o popularnych imionach: Natalia i Julia. Obie mieszczą się w pierwszej 20-tce żyjących osób, lecz w ostatnich latach plasują się w czołówce nadawanych imion. Natalii jest w Polsce 295 546, a Julii 283 336. To dodatkowe przeszło pół miliona pań! Najlepsze życzenia :)

 Zdjęcie: Shutterstock

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.