Inteligentne zakupy w Amazonie

Amazon Dash Cart - bo o nim mowa - to wózek, który sprawi, że zakupy w sklepie spożywczym będą jeszcze szybsze, ponieważ pozwala on ominąć strefę kas.

Wózek Amazon Dash Cart wykorzystuje komputerowe algorytmy wizyjne i zestaw czujników, dzięki którym możliwa jest identyfikacja produktów w nim znajdujących się. Po wyjściu ze sklepu czujniki Amazon Dash Cart automatycznie identyfikują wózek, a płatność jest realizowana przy użyciu karty kredytowej na koncie Amazon.

Wózek wyposażony jest w kilka funkcji ułatwiających robienie zakupów spożywczych. Są to między innymi ekran, na którym można uzyskać dostęp do listy zakupów, aby sprawdzić pozycje i wyświetlić sumę częściową. Ponadto każdy wózek jest wyposażony w skaner kuponów, w którym można szybko je zeskanować podczas zakupów.

Jak rozpocząć zakupy za pomocą Amazon Dash Cart?
Gdy wózek będzie dostępny, w aplikacji Amazon pojawi się kod QR, który umożliwi łatwe zalogowanie się i rozpoczęcie korzystania z niego. Następnie umieszczamy w wózku torby i rozpoczynamy zakupy. Po ich skończeniu wystarczy wyjść ze sklepu Amazon Dash Cart, a rachunek zostanie wysłany do nas e-mailem.

Wózek Amazon Dash Cart został zaprojektowany specjalnie z myślą o małych i średnich zakupach spożywczych, gdyż mieszczą się w nim tylko dwie torby.

Wózek będzie dostępny w sklepie spożywczym Amazon w Woodland Hills w Kalifornii jeszcze w tym roku.

Joanna Hamdan 11123 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.