Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Pilsvar zawędrował do Biedronki

Browar Pilsweizer poszerza dystrybucję, piwo Pilsvar debiutuje w sieci sklepów Biedronka.

Pilsweizer zadebiutował ze swoim piwem w sieci sklepów Biedronka, a piwa Pilsvar Grybów będą obecne w około 350 sklepach liczącej łącznie przeszło 3 tys. placówek sieci Biedronka, przede wszystkim w południowej Polsce.

– Jako browar regionalny najsilniejszą pozycję mamy oczywiście na południu Polski, szczególnie w Krakowie i województwie małopolskim, jednak od lat budujemy także dystrybucję naszych piw i świadomość naszej marki w całej Polsce – mówi Andrej Chovanec, dyrektor marketingu i członek zarządu Browaru Pilsweizer – Zarówno w kontekście umacniania się na południu Polski, jak i poszerzania zasięgu naszego piwa na coraz większy obszar kraju rozpoczęcie współpracy z siecią Biedronką to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Od dłuższego już czasu współpracujemy z sieciami takimi, jak Auchan, Carrefour, Eurocash, Lewiatan, Delikatesy Centrum czy ABC; start współpracy z Biedronką to dla nas kolejny krok naprzód.

W Biedronce na początku sprzedawane będzie jeden wybrany produkt – Pilsvar Grybów – piwo typu pils, warzone i fermentowane tradycyjną metodą, wyłącznie z naturalnych surowców i bez środków konserwujących, o ekstrakcie 12°Blg. i 5,7% alkoholu. Dostępne ono będzie w cenie 3,99 zł.

– Cieszymy się bardzo, że rynek szybko wraca do normy po zawirowaniach związanych z lockdownem. Kanał HoReCa mocno ucierpiał z powodu epidemii, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że udaje nam się zwiększać zasięg w kanale retail, m.in. właśnie dzięki startowi współpracy z Biedronką – dodaje Andrej Chovanec. – Zresztą HoReCa też wykazuje już sygnały powrotu do zdrowia, wygląda na to, że wakacje mogą być w tym roku wyjątkowo udane dla branży, skoro zdecydowana większość Polaków pozostanie na wakacje w kraju.

Browar Pilsweizer jest kontynuatorem tradycji założonego w 1804 r. w Siołkowej browaru, który dynamicznie zaczął się rozwijać po przejęciu go w 1887 r. przez czeskiego piwowara Franciszka Paschka. 

W 2005 r. Browar Grybów w Siołkowej został kupiony przez Ivana i Andreja Chovanców, którzy, podobnie jak ponad 100 lat temu Paschek, zajęli się jego rozwojem po latach problemów finansowych, w 2007 r. doprowadzili do ustabilizowania jego sytuacji i rozpoczęli produkcję piwa pod marką Pilsweizer.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.