Auchan porozumiało się ze związkowcami

8 lipca odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami sieci a związkami zawodowymi. Jego tematem były konsultacje w sprawie odpraw związanych z podjętą przez zarząd Auchan decyzją o likwidacji dwóch hipermarketów w Mysłowicach oraz Dąbrowie Górniczej.

Podczas spotkania przedstawiciele NSZZ „Solidarność” przedstawili pracodawcy na piśmie warunki zwolnień grupowych, jakie związek jest skłonny zaakceptować. Warunki te mają dotyczyć łącznie 293 osób zatrudnionych w hipermarketach Auchan w Mysłowicach oraz Dąbrowie Górniczej.

Planowany termin zamknięcia sklepów to 30 sierpnia. Powodem tej decyzji jest brak porozumienia z galerią handlową w sprawie czynszu.

I tak po rozmowach obu stron zwalniani pracownicy mogą liczyć na odprawy w wysokości jednej miesięcznej pensji (ustawowa) dla osób ze stażem pracy do dwóch lat +3 000 zł, dwóch miesięcznych pensji (ustawowa) dla osób ze stażem pracy od dwóch do ośmiu lat +5 500 zł oraz trzech miesięcznych pensji (ustawowa) dla osób, których staż pracy wynosi powyżej ośmiu lat + 8 500 zł.

Ponadto Solidarność przeforsowała jeszcze jeden postulat. Zwalniani pracownicy zostali także objęci pakietem Allianz Zdrowie za 1 gr. (podstawowym) jeszcze przez trzy miesiące od ustania umowy.

Przypomnijmy. Informacja o zamknięciu dwóch hipermarketów Auchan pojawiła się 28 czerwca.Tego samego dnia NSZZ „Solidarność” otrzymało drogą internetową skan pisma w którym członek zarządu Auchan Polska oficjalnie informuje o zamiarze zamknięcia dwóch hipermarketów oraz wynikającymi z tego faktu zwolnieniami grupowymi. Zwolnieniu podlega cała załoga Auchan Mysłowice oraz Auchan Dąbrowa Górnicza.

Joanna Hamdan 11106 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.