E-samochody zasilą flotę Carrefoura

Carrefour sprawdzi w praktyce, jakie korzyści przynosi realizacja dostaw zamówień spożywczych e-autami. Na podobne rozwiązanie zdecydowała się już Żabka i Poczta Polska.

Carrefour rozpoczął testowanie elektrycznych samochodów dostawczych z nowatorskim systemem przewozu produktów spożywczych. Samochody włączone zostaną do floty wykorzystywanej podczas dostarczania zamówień e-grocery ze sklepu internetowego sieci.

Rozwiązanie powstało w ramach programu Pilot Maker Elektro ScaleUp, którego celem jest wdrożenie na polskim rynku nowych technologii dla elektromobilności.

Carrefour w praktyce  sprawdzi dwa e-samochody: VW e-Craftera oraz Eidola Cargo.

Napędzanego prądem dostawczego VW e-Craftera przebudowano tak, by pomieścił pojemniki do przewozu żywności, które produktom gwarantują niezmienność temperatury. To szczególnie ważne zwłaszcza przy towarach chłodzonych i mrożonych, których dostawa wymaga zachowania ciągłości tzw. zimnego łańcucha dostaw.

Test samochodu rozpocznie się w drugiej połowie lipca.    

EV Fleet równolegle uruchamia informatyczną platformę do zarządzania flotą samochodów elektrycznych. Pozwoli ona optymalizować obsługiwane zamówienia i zarządzać pracą kurierów. Operatorzy floty po zalogowaniu na stronie internetowej widzą informacje o wszystkich firmowych e-samochodach. Dane od nich spływają przez Internet i są od razu analizowane w chmurze obliczeniowej. Dla kierowców EV Fleet stworzył natomiast aplikację mobilną, która zarządza parametrami przejazdu.

Na rynku handlu detalicznego e-samochody testuje też Żabka. Pierwsze na rynku specjalnie przystosowane dla Żabki e-Craftery dostarczają już produkty spożywcze do sklepów sieci w Poznaniu i Warszawie. W ramach kontynuacji testu z ub.r. Żabka i Volkswagen Samochody Dostawcze wykonały dedykowaną zabudowę aut (szczegóły TUTAJ).

Na podobne rozwiązanie zdecydowała się również Poczta Polska.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.