W Warszawie buduje się kolejny piętrowy Lidl

Nowa placówka sieci powstaje przy osiedlu Fort Służew i stacji paliw Circle K u zbiegu ulic Dolina Służewiecka i Nowoursynowska.

Jak się domyślamy rozplanowanie budowanego Lidla będzie podobne do tego znajdującego się w Wilanowie przy al. Rzeczpospolitej - czyli na pierwszym piętrze będzie się mieścił sklep, a na drugim biura. Ponadto dla zmotoryzowanych klientów będzie przeznaczony zadaszony parking.   

Prace są już dalece zaawansowane. Na froncie budynku od ul. Dolina Służewiecka instalowana jest właśnie szklana fasada.

Będzie to piąta placówka sieci na warszawskim Ursynowie. Obecnie sklepy niemieckiego dyskontera znajdują się przy ul. Pileckiego 103, ul. Stryjeńskich 15, ul. Rosoła 18 i ul. Puławskiej 540.

Budowa kolejnego piętrowego Lidla rozpoczęła się pod koniec ub.r., a jej zakończenie planowane jest jesienią tego roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Daldehog.

Przypomnijmy. 30 stycznia pierwszy wielopoziomowy Lidl został otwarty w Wilanowie przy al. Rzeczpospolitej - prestiżowej warszawskiej dzielnicy. Cechuje się nowoczesną, elegancką i wielopoziomową bryłą.

Sala sprzedaży ma ponad 1400 mkw. i umieszczona jest na pierwszym piętrze, z kolei na poziomie drugim znajduje się powierzchnia biurowa. W obiekcie jest również zadaszony parking na około 115 miejsc, który zlokalizowany jest na poziomie 0. W budynku zainstalowano również trawelator (tzw. ruchomy chodnik) oraz windę zapewniające sprawne połączenie pomiędzy parkingiem a salą sprzedaży.

Według wyliczeń portalu handelextra.pl obecnie w Polsce sieć Lidl liczy 725. sklepów.

Więcej o Lidlu w Wilanowie tutaj

Joanna Hamdan 11106 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.