Rusza budowa Galerii Modlińska

Warszawska Białołęka będzie mieć nowe centrum handlowe. Inwestor podpisał już umowy najmu m.in. z sieciami Aldi i Pepco.

Niewielkie centrum handlowe o nazwie Galeria Modlińska powstanie przy skrzyżowaniu Kowalczyka, w sąsiedztwie nowych osiedli na Żeraniu. W pierwszym etapie firma Galeria M zbuduje parterowy budynek o powierzchni 3 tys. mkw., w którym znajdzie się kilkanaście sklepów i lokali usługowych, a także parking na ok. 100 samochodów. Informuje o tym lokalny serwis tubialoleka.pl.

Wiadomo już, że w Galerii Modlińska powstanie czwarty w Warszawie market sieci Aldi (pierwszy w tej części stolicy) oraz 39 wielobranżowy sklep Pepco. Pierwszy etap ma zostać otwarty najpóźniej w czerwcu przyszłego roku.Inwestorem jest firma Adept 10.

Białołęka to najdalej wysunięta na północ dzielnica Warszawy, jeszcze do niedawna uboga pod względem handlowym. Od lat funkcjonuje tu Auchan wraz z Leroy Merlin i niewielką galerią handlową. We wrześniu 2017 r. uruchomiono jednak Galerię Północną. W bliskiej odległości działa również Galeria Młociny, otwarte w maju 2019 r.

 

Katarzyna Pierzchała 3593 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.