Większe bezpieczeństwo zakupów

Dzięki pierwszemu w Europie urządzeniu streamPRO+ do dezynfekcji wózków sklepowych.

- Urządzenie streamPRO+ to rozwiązanie, które może realnie odmienić proces zakupowy. Zostało opracowane tak, aby umożliwić na miejscu, w przestrzeni zakupów sprawną i skuteczną dezynfekcję. Proces ten przebiega dwuetapowo. W pierwszej części urządzenia przeprowadzane jest odkażanie wózków specjalnym roztworem dezynfekującym. W drugiej części naświetla się je światłem UV-C, dokładnie takim jak stosowane jest w laboratoriach i szpitalach - wskazuje Łukasz Majewski, CEO w Terytorium.

Urządzenie zostało oficjalnie zgłoszone w Urzędzie Patentowym RP jako wzór użytkowy. StreamPRO+ został zaprojektowany i opracowany przez firmę Terytorium. Obecnie wraz z dystrybutorem, firmą Henry Kruse Polska, prowadzi rozmowy z największymi sieciami obecnymi na polskim rynku i europejskim rynku.

- Pomysł na urządzenie zrodził się na początku pandemii. Zauważyliśmy wzrost zainteresowania kwestami bezpieczeństwa zdrowotnego w sklepach. Konsumenci zaczęli zwracać większą uwagę na higienę oraz stosowanie zasad ograniczających możliwość zarażenia koronawirusem – mówi Marcin Zieliński, head od sales w Terytorium.

- Zdaliśmy sobie sprawę, że w sieciach sprzedaży, oprócz stosowania rękawiczek i zachowania dystansu, bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie odkażanie sprzętu najczęściej dotykanego w czasie dokonywania zakupów – wózków sklepowych. Dzięki doświadczeniu w sektorze sprzedaży oraz zaangażowaniu zespołu w ciągu trzech miesięcy zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy innowacyjne urządzenie, które skutecznie je dezynfekuje - dodaje.

Joanna Hamdan 11106 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.