Ceetrus na świecie: zmiana prezesa

Ceetrus Polska działa jako inwestor, deweloper, komercjalizator i zarządca centrów, galerii oraz parków handlowych Auchan.

Firma powstała w 1976 r. we Francji, a dziś jest obecna w 10 krajach w Europie.

Teraz stanowisko prezesa zarządu firmy Ceetrus objął Antoine Grolin. Za strategię firmy i harmonogram realizowanych projektów nadal jednak będzie odpowiadał CEO Ceetrus Benoît Lheureux.

W Polsce Ceetrus prowadzi działalność od 1996 r. Obecnie jest właścicielem 24 centrów handlowych i zarządza powierzchnią handlową o wielkości blisko 700 tys. mkw. Ceetrus Polska jest również wyłącznym komercjalizatorem 31 obiektów handlowych z hipermarketem Auchan. Firma jest także właścicielem i zarządza portfolio blisko 180 ha terenów inwestycyjnych. Ceetrus Polska rozwija działalność w takich obszarach, jak handel, nieruchomości mieszkaniowe, biura, turystyka i rekreacja.

Nowy prezes firmy, we współpracy z jej CEO, planuje szybsze wdrażanie zmian w działalności Ceetrus związanych z nieruchomościami i procedurami operacyjnymi. Działania te mają na celu rozwój i wzmocnienie pozycji miast, by stawały się bardziej ekologiczne, zróżnicowane, a także by mogły spełniać swoje różnorodne funkcje poprzez zapewnienie mieszkań, dostęp do handlu, usług i rozrywki. 

Antoine Grolin jest ekspertem w dziedzinie nieruchomości i rozwoju obszarów miejskich. Karierę rozpoczął w międzynarodowej grupie Bouygues Construction. W 2003 roku dołączył do Groupe Projex, w której następnie objął stanowisko dyrektora zarządzającego. W 2017 roku założył NODI, spółkę należącą do AMF, skoncentrowaną na przekształcaniu obszarów miejskich w wielofunkcyjne przestrzenie służące lokalnym społecznościom. Mianowanie Antoine Grolin na stanowisko prezesa zarządu Ceetrus to konsekwencja zmian w europejskiej strukturze organizacyjnej przedsiębiorstwa. Ich efektem będzie tworzenie projektów będących jeszcze bliżej potrzeb rynków w poszczególnych krajach.

Za działania Ceetrus w Europie odpowiadają dyrektorzy generalni poszczególnych krajów:

•Ada Walentek, dyrektor generalna Ceetrus Polska

•Benoît Lheureux, p.o. dyrektora generalnego Ceetrus Hungary

•Hervé Croq, dyrektor generalny Ceetrus France

•Marco Balducci, dyrektor generalny Ceetrus Italy oraz Ceetrus Ukraine

•Manuel Teba, dyrektor generalny Ceetrus Spain

•Matteo Perino, dyrektor generalny Ceetrus Luxembourg

•Séverine Bodard, dyrektor generalny Ceetrus Portugal

•Tatian Diaconu, dyrektor generalny Ceetrus Romania

•Thierry Leconte, dyrektor generalny Ceetrus Russia

 

Katarzyna Pierzchała 3579 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.