Jest nowy prezes Polskiej Rady Centrów Handlowych

Podczas walnego zebrania członków stowarzyszenia Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) wybrano nowy zarząd i komisję rewizyjną organizacji. Pierwsze obrady nowego kierownictwa zaowocowały wyłonieniem prezesa, wiceprezesów oraz dyrektora generalnego.

Sprawozdawczo-wyborcze walne zebranie członków PRCH odbyło się 17 czerwca br., w związku z pandemią koronawirusa po raz pierwszy w formie łączonej, offline i online. Teraz zostało upublicznione.

Głosowanie 42 członków zwyczajnych wyłoniło nowe struktury stowarzyszenia. W skład zarządu powołano 12 ekspertów branży nieruchomości komercyjnych: Karola Bartosa (Atrium European Real Estate), Agatę Brzezińską (Pradera), Jana Dębskiego (Unibail-Rodamco-Westfield), Radosława Knapa, Justynę Kur (Apsys Polska), Annę Malcharek (Gemini Holding), Urszulę Matej-Bil (EPP), Dominika Piwka (NEPI Rockcastle), Leszka Sikorę (ECE Projektmanagement), Piotra Staniszewskiego (Dentons), Aleksandra Walczaka (DEKADA) oraz Aleksandrę Zentile-Miller (Chapman Taylor). Wybrano również członków komisji rewizyjnej: Danutę Dąbrowską, Jakuba Jonkisza i Izabelę Walczewską – Schneyder.

Pierwsze obrady zarządu odbyły się 2 lipca br. i zaowocowały wyłonieniem nowego prezesa PRCH. Jan Dębski zastąpił na tym stanowisku Aleksandrę Zentile-Miller i jest czwartym przewodniczącym zarządu stowarzyszenia w jego 17- letniej historii. Dębski swoją karierę rozpoczynał w Kanadzie, gdzie spędził 13 lat pracując w sektorze budowlanym. Od 1993 r. był dyrektorem rozwoju Pepsico w Centralnej Europie i Rosji. Następnie przez 11 lat piastował pozycję CEO w firmie ECE Projektmanagement, z którą rozpoczął ekspansję w Polsce. Od 10 lat jest związany z Unibail Rodamco Westfield jako chairman of business development.

- Wraz z pandemią koronawirusa przed branżą miejsc handlu i usług pojawiło się wiele nowych wyzwań, dlatego czuję ogromną odpowiedzialność obejmując stanowisko prezesa PRCH w takim momencie - mówi Jan Dębski, nowy prezes Polskiej Rady Centrów Handlowych. - Scenariusza, który napisało nam życie, nie da się napisać na nowo, jednak mogę obiecać, że będę starał się z całych sił zmienić jego zakończenie tak, aby branża wyszła z kryzysu obronną ręką. Czeka nas teraz wiele miesięcy wytężonej pracy, pracy na rzecz poprawy wizerunku centrów handlowych, zmian legislacyjnych, edukacji oraz rozwoju miejsc handlu i usług - podkreśla.

Nowe kierunki działania stowarzyszenia będzie wyznaczać również pięciu wiceprezesów organizacji: Karol Bartos, Justyna Kur, Anna Malcharek, Piotr Staniszewski oraz Aleksander Walczak. Dyrektorem generalnym PRCH pozostał Radosław Knap, związany ze stowarzyszeniem od 2009 r., wybrany na to stanowisko po raz drugi.

Decyzją walnego zgromadzenia w poczet członków honorowych stowarzyszenia przyjęto Elżbietę Dmowską-Mędrzycką (Mediadem) oraz Pawła Dębowskiego (Dentons). Oboje zaangażowani byli w działalność PRCH od początku istnienia organizacji i zostali wyróżnieni za zasługi dla rozwoju sektora.

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) jest stowarzyszeniem not-for-profit, zrzeszającym ponad 240 firm działających w branży nieruchomości handlowych. To wiodąca organizacja pozarządowa, działająca na rzecz rozwoju branży, wspierająca i reprezentująca członków w środowisku biznesowym, politycznym i społecznym w celu tworzenia nowoczesnych miejsc handlu, usług, kultury i unikatowych doświadczeń konsumenckich.

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.