Grupa Chorten jest już ogólnopolska!

Województwa wielkopolskie i zachodnio-pomorskie to dwa nowe obszary rozwoju Grupy Chorten, która właśnie wzmocniła swój makroregion zachodni. Dzięki temu ruchowi zyskała ogólnopolski zasięg.

Na tym nie koniec zmian. Do zespołu Grupy Chorten dołączył Dawid Zamora, przez 10 lat związany z koncernem Coca-Cola, ostatnio jako dyrektor centrum sprzedaży na województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie i mazowieckie. W nowej firmie objął stanowisko dyrektora makroregionu Zachód, gdzie będzie koordynował rozwój współpracy ze sklepami w województwach opolskim, dolnośląskim i lubuskim, a także w dwóch nowych, na których dotąd nie było struktur tej grupy partnerskiej.

 - Województwa zachodnio-pomorskie i wielkopolskie to dwa ostatnie bastiony, w których nas jeszcze nie było. Liczymy, że i tam znajdą się chętni do współpracy niezależni detaliści, którzy wspólnie z nami będą budować Polską Grupę Sklepów Spożywczych Chorten – ma nadzieję Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten. - Najbardziej znani jesteśmy na Podlasiu, skąd się wywodzimy i mamy tu blisko 400 placówek partnerskich, ale zakładamy, że w najbliższych miesiącach podpiszemy pierwsze umowy o współpracy na nowych regionach – podkreśla.

Obecnie jest już blisko 1950 sklepów Chorten. Osiągnięcie zasięgu ogólnopolskiego było w tym roku było strategicznym planem firmy, który udało się zrealizować mimo pandemii.

- W pierwszej kolejności zajmę się budowaniem siatki dystrybucyjnej w dwóch nowych województwach, bo najważniejsze dla sklepów jest możliwość korzystania z atrakcyjnych warunków handlowych u producentów poprzez zamówienia w dobrych hurtowniach – zapowiada Dawid Zamora, dyrektor makroregionu Zachód w Grupie Chorten.

Katarzyna Pierzchała 3579 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.