Prezes Mlekovity: celujemy w 6 mld zł przychodów!

Pierwsze półrocze 2020 r. - mimo zawirowań rynkowych wywołanych pandemią Covid-19 - zakończyło się dla firmy Mlekovita sukcesem, który znacznie przerósł cele założone na ten okres. Teraz firma stawia sobie kolejny, ambitny cel.

W pierwszej połowie 2020 r. przychody Grupy Mlekovita zbliżyły się do poziomu 3 mld zł. W porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku dynamika sprzedaży w pierwszej połowie 2020 r. wzrosła o ok. 13%. Na ten wynik składa się także aktywność eksportowa, która pozwoliła osiągnąć wartość sprzedaży bliską 1 mld zł i dynamikę sprzedaży na poziomie 21% (porównując pierwsze sześć miesięcy 2020 do tego samego okresu 2019).

– Mimo trudnej sytuacji rynkowej wyniki bieżącego roku wyraźnie wskazują na skuteczność przyjętej strategii rozwoju i kolejny rekord w osiągniętych przychodach. Pozwala to szacować, że w perspektywie całego roku przychody wypracowane przez Mlekovitę ponownie będą najwyższe w historii firmy – komentuje prezes zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

Podaje, że dotychczas przychody firmy rok do roku rosły w tempie o ok. 10%, czyli pięciokrotnie szybciej niż rynek. - W 2020, mimo trudnego roku, wyniki zapowiadają się dużo lepiej i wszystko wskazuje na to, że próg 6 mld zł przychodu osiągniemy szybciej, niż planowaliśmy – zapowiada Dariusz Sapiński.

Podkreśla, że nawet w dobie kryzysu branża mleczarska i spożywcza ewoluują i aby budować i utrzymywać silną markę, trzeba sprostać kolejnym wyzwaniom. Technologie w mleczarstwie muszą zatem iść w parze z coraz bardziej innowacyjnymi, ale również trudnymi realiami zmieniającego się – także w sposób nieprzewidywalny – świata. To dlatego w pierwszej połowie 2020 r. Mlekovita przeznaczyła na inwestycje ponad 26 mln zł, w tym w rozbudowę zakładów i linii produkcyjnych w całej Grupie, a także w inwestycje z zakresu ochrony środowiska czy CSR.

Dla Mlekovity pracuje 5 000 osób przy ponad 180 liniach produkcyjnych w 20 zakładach, gdzie 8 milionów litrów mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników przetwarzanych jest codziennie na 1000 produktów. Łącznie od stycznia do czerwca 2020 r. Mlekovita osiągnęła rekordowy poziom 1,3 mld litrów skupionego mleka.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.