Biedronka jedzie na wakacje. Biedronkobusem!

W sezonie wakacyjnym w nadmorskich miejscowościach ruch klientów w sklepach sieci Biedronka wzrasta średnio o blisko 130%. W związku z tym operator przygotowuje szereg udogodnień dla klientów na sezon turystyczny w Polsce.

Wiadomo już, że na klientów Biedronki, którzy zdecydują się na wypoczynek nad Bałtykiem, czekają m.in. Biedronkobusy, zewnętrzne warzywniaki i stoiska z napojami i lodami, a także sklepy czynne całodobowo.

Do tej pory królem wakacyjnych zakupów w 2019 r. okazał się sklep w Mielnie, który w sezonie letnim odwiedziło prawie ćwierć miliona klientów. To oznacza, że wtedy każdego dnia odwiedzało go ponadtrzykrotnie więcej klientów niż poza sezonem. W związku z tym sieć wprowadziła rozwiązania, które mają na celu zwiększyć komfort zakupów klientów w sklepach zlokalizowanych w miejscach atrakcyjnych turystycznie.

- W tym roku spodziewamy się, że ruch w nadmorskich miejscowościach będzie jeszcze bardziej wzmożony w porównaniu do poprzednich lat – mówi Łukasz Burda, dyrektor operacyjny regionu Koszalin w sieci Biedronka.

Autobusem do Biedronki

Aby ułatwić dojazd do Biedronki, położonej poza centrum miasta w Łebie, sieć uruchomiła specjalną linię autobusową. To rozwiązanie pomoże klientom, np. turystom przyjeżdżającym na urlop bez samochodu, w dotarciu do placówki przy al. Świętego Jakuba 39. Linia funkcjonuje od końca czerwca do 17 sierpnia. Specjalny autobus Biedronki będzie kursował w godzinach popołudniowych codziennie, z wyjątkiem niedziel niehandlowych. Pierwszy autobus wyrusza z Biedronki w kierunku ul. Nadmorskiej o godzinie 15.00, kolejne co pół godziny, aż do 19:00, kiedy to startuje ostatni kurs. Bilet na przejazd kosztuje symboliczną złotówkę.

Stoiska na zewnątrz

Biedronka wprowadziła też stoiska z owocami na zewnątrz sklepów, wyposażone w wagę i osobną kasę, obsługiwaną przez pracownika. Takie punkty możemy znaleźć w Mielnie, Ustroniu Morskim, Dziwnowie, Ustce, Dźwirzynie. Planując wypoczynek na plaży klienci mogą zaopatrzyć się w ulubione owoce, takie jak arbuzy, winogrona, czereśnie czy truskawki.  W tych miejscowościach klienci znajdą również zewnętrzne stoiska z chłodnymi napojami i lodami. Tylko w środę 1.07 sieć proponuje specjalną „owocową” promocję - klienci odwiedzający sklepy sieci Biedronka w całej Polsce, będą mogli zakupić ananasy i banany w okazyjnej cenie 1,99 zł/kg.

Sklepy Biedronka w nadmorskich miejscowościach funkcjonować będą w wydłużonych godzinach. Wiele z nich będzie obsługiwać klientów całodobowo. Są to m.in. Biedronki w Darłowie, Kołobrzegu czy Ustce.

 

 

Katarzyna Pierzchała 3538 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.