Carrefour testuje nową usługę Tank&Go

Carrefour rozpoczął testy nowej usługi Tank&Go skierowanej do klientów stacji benzynowych Carrefour. W początkowej fazie testów skorzystać z niej mogą wybrani klienci stacji Carrefour w Warszawie i Krakowie.

Carrefour Polska jest właścicielem ponad 40 stacji paliw. Tank&Go to najnowsza propozycja dla klientów sieci, która umożliwia samodzielną i w pełni bezkontaktową zapłatę za tankowanie.

- Tank&Go to kontynuacja doskonale przyjętej przez klientów usługi Scan&Go, a jednocześnie pierwszy tego typu projekt realizowany przez sieć handlową w Polsce – mówi Grzegorz Wazowicz, dyrektor działu usług finansowych i handlowych Carrefour Polska.

Usługa działa w ramach aplikacji mobilnej "Mój Carrefour". Jej użytkownicy znajdą w aplikacji nowy moduł – Tank&Go. Aby z niej skorzystać klient powinien zalogować się w module, podać niezbędne dane swojego samochodu, a także aktywować płatności mobilne Masterpass. Podjeżdżając na stację paliw Carrefour wystarczy wybrać dystrybutor, określić kwotę transakcji, dokonać płatności i rozpocząć tankowanie. Po jego zakończeniu klient otrzyma fakturę na podany wcześniej adres email i może odjechać ze stacji paliw.

Cały proces, jak zapewnia operator, odbywa się szybko i w pełni samoobsługowo.

W zakresie płatności mobilnych projekt realizowany jest we współpracy z Mastercard.

- Usługa Tank&Go zintegrowana z Masterpass pozwala zrealizować płatność bez kontaktu z kasjerem, co jest szczególnie przydatne w czasie trwającego zagrożenia epidemicznego - tłumaczy Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe. 

Klienci wybierający Tank&Go mogą również korzystać ze zniżek na zakup paliwa. Obecnie, usługa dostępna jest na stacji benzynowej Carrefour na warszawskim Targówku, a także stacji przy hipermarkecie Kraków Czyżyny. Tank&Go docelowo wprowadzony będzie na wszystkich stacjach Carrefour.

Ilona Mrozowska 3643 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.