Kaufland obsłużył już ponad 50 tys. przesyłek DHL Parcel

Z usługi uruchomionej przez sieć wspólnie z Pointpack.pl można skorzystać w 133 sklepach Kaufland.

Kaufland wprowadził usługę nadawania i odbierania przesyłek DHL Parcel w kwietniu 2019 roku.

Początkowo mogli z niej korzystać klienci sieci w 30 lokalizacjach – dziś jest dostępna w 125 sklepach Kaufland w całej Polsce. Przesyłki DHL Parcel można odbierać i nadawać w punktach informacyjnych w godzinach pracy marketów, np. przy okazji codziennych zakupów. Od chwili uruchomienia usługi aż do połowy czerwca 2020 r. skorzystano z niej  ponad 50 tys. razy.

- Z myślą o potrzebach naszych klientów dbamy o to, aby w sklepach Kaufland znaleźli wszystko, czego potrzebują, pod jednym dachem. Przykładem tego jest usługa nadawania i odbierania przesyłek kurierskich, z której można skorzystać przy okazji zakupów w markecie. Klienci cenią to rozwiązanie, ponieważ zapewnia im wygodę i oszczędność czasu, a jego rosnąca popularność to najlepszy dowód na to, jak ważne znaczenie ma multifunkcjonalność obiektów handlowych - mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Za wdrożenie rozwiązania na terenie wybranych marketów Kaufland odpowiedzialna była spółka Pointpack.pl. Z kolei za realizację samej usługi – firma DHL, będąca światowym liderem w branży logistyki, obecna w ponad 220 krajach świata. Według danych w sklepach Kaufland obsługiwanych jest nawet 1600 przesyłek tygodniowo.

Ponadto osoby odwiedzające markety mogą skorzystać nie tylko z usług kurierskich, ale także zlokalizowanych przy wybranych obiektach paczkomatów, stacji paliw czy stacji ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto na terenie sklepów sieci znajdują się np. apteki czy punkty gastronomiczne.

Joanna Hamdan 10949 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.