Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

United Beverages podpisuje umowę z firmą Edrington

Na jej mocy United Beverages zyskał wyłączność na import oraz dystrybucję w Polsce alkoholi premium należących do firmy Edrington.

Umowa weszła w życie z dniem 1 kwietnia.

Lista produktów zawiera wiodące, międzynarodowe marki takie jak The Macallan, The Famous Grouse, Brugal i Highland Park.

- Jesteśmy bardzo dumni, że możemy kontynuować import i budowę silnej pozycji produktów należących do firmy Edrington w Polsce. United Beverages jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w sektorze napojów alkoholowych, a patrząc na ostatnie wyniki sprzedaży widzimy, że marki firmy Edrington zostały bardzo dobrze przyjęte przez polskich konsumentów i cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Dzięki naszej owocnej współpracy rozwijają się niezwykle dynamicznie zyskując silną pozycję w poszczególnych segmentach rynku Whisky Blended i Single Malts. Od momentu przejęcia dystrybucji tych produktów od firmy Brown Forman kilka lat temu kooperacja między United Beverages i Edrington układa się bardzo pomyślnie. W ciągu tych ostatnich lat sprzedaż whisky The Famous Grouse wzrosła o ponad 700% zdobywając 6 miejsce wśród największych i najpopularniejszych szkockich whisky w Polsce - powiedział  William Carey, prezes i CEO w United Beverages.

- Także Brugal będący jednym z największych i najbardziej znanych marek rumów na świecie daje nam bardzo mocną reprezentację w jednej z najszybciej rozwijających się kategorii w Polsce. Cieszymy się z możliwości kontynuowania naszej współpracy zmierzającej do dalszego rozwoju produktów firmy Edrington w Polsce - dodaje.

Z kolei Miguel Soto, area director – Emerging Europe, Edrington powiedział: - Polska to strategiczny rynek dla Edrington i patrzymy na jego rozwój przyszłościowo, w perspektywie kilku kolejnych lat. Czujemy się zaszczyceni, że nasze produkty wybiera coraz większa liczba polskich konsumentów i chciałbym podkreślić, że dokładamy wszelkich starań aby sprostać ich rosnącym oczekiwaniom. Nasze marki, a w szczególności The Famous Grouse – ulubiona szkocka whisky w Szkocji od 40 lat, kontynuuje dynamiczny wzrost i biorąc pod uwagę jej olbrzymi potencjał wierzymy w jej dalszy, szybki rozwój w kolejnych latach. Naszą podstawową troską w czasie tego kryzysu jest dobre samopoczucie i kondycja naszych partnerów, klientów i konsumentów dlatego mamy satysfakcję, że dzięki silnej pozycji na rynku możemy pomagać polskim konsumentom celebrować życie, odpowiedzialnie. 

United Beverages jest jednym z największych importerów i dystrybutorów alkoholi mocnych, win i piw w Polsce z obrotami na poziomie 1,2 miliarda złotych rocznie. Zatrudnia ok 1200 osób, w tym ok. 230 przedstawicieli handlowych w wielu oddziałach w całej Polsce pracujących w kanale nowoczesnym, sklepach detalicznych, hurcie i gastronomii. United Beverages jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce takich marek whisky/ey jak Bushmills, Label 5, Proper No. Twelve, koniaku Camus, rumu Kraken, tequili Jose Cuervo, wielu marek win - Lindeman’s, Yellow Tail, Beronia, szampana Piper-Heidsieck, brandy Soberano i wielu innych.

Joanna Hamdan 13830 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.