Atrium Reduta: spokojnie, to tylko remont

Po lockdownie wiele sieci renegocjowało umowy z operatorami centrów handlowych. Tymczasem w warszawskim centrum Reduta w oczy rzuca się szereg zamkniętych lokali. Właściciel uspokaja: nie ma mowy o likwidacji.

Atrium prowadzi w Warszawie pięć centrów handlowych (i kilkanaście poza stolicą): Promenadę, Targówek i King Cross Pragę na prawym brzegu Wisły, Domy Towarowe Wars Sawa Junior w ścisłym centrum oraz Redutę na granicy Ochoty i Włoch. Wszystkie powstały jeszcze w XX wieku. Obok zlokalizowany jest sklep sportowy Decathlon, a naprzeciwko, po drugiej stronie Alei Jerozolimskich – centrum handlowe Blue City, uruchomione w 2004 r. O ile w tym drugim widać ruch, w Reducie duża część lokali, zwłaszcza na piętrze, pozostaje zamknięta. Handelextra.pl spytał zarządcę o przyczynę tego stanu rzeczy.

– Od roku prowadzimy program odświeżenia obiektu, aby odpowiadał obecnym potrzebom najemców. Po otwarciu kina i siłowni w 2018 r. pracujemy obecnie nad strefą gastronomiczną oraz odświeżeniem powierzchni wspólnych. Zmieniają się także koncepty najemców. W grudniu został otwarty najnowszy koncept Reserved, do którego wkrótce dołączą kolejne sklepy – wyjaśniają przedstawiciele Atrium.

Dodają także, że czynsze ustalane są z najemcami indywidualnie i z większością udało się uzgodnić warunki, m.in. z CCC czy LPP a zmiany realizowane w Reducie nie są związane z pandemią koronawirusa i zostały zainicjowane przed jej wybuchem.

– Mamy ponad 3000 umów leasingowych w portfolio, więc proces negocjacji jest ciągły i nigdy nie został zaprzestany, doszły okresowo dodatkowe okoliczności – informuje zarząd galerii. Zapewnia jednocześnie, że ani likwidacja centrum handlowego, ani zmiana jego przeznaczenia nie wchodzą w grę.

– Zmiany są tymczasowe i związane z przebudową galerii. Nie planujemy zmiany funkcji obiektu – deklaruje grupa. – Atrium Reduta i Blue City od lat się uzupełniają. Nie patrzymy na naszego sąsiada jak na konkurenta. Część marek jest dostępna tylko u nas (jak Reserved), a część po drugiej stronie ulicy. Daje to konsumentom możliwość zrobienia kompletnych zakupów w tej części Warszawy – dodają zarządcy nieruchomości.

Informują także, że centra Atrium bardzo szybko odzyskują klientów, w zależności od wielu czynników, w tym położenia obiektu w mieście i jego sąsiedztwa.

– Obecnie odwiedzalność naszych obiektów osiągnęła od 60 do 98% footfallu sprzed epidemii – stwierdzają przedstawiciele Atrium.

Atrium Reduta powstała w 1999 r. W pobliżu Reduty znajduje się wiele biurowców i osiedle mieszkaniowe, ponadto znajduje się ona na granicy najgęściej zaludnionej dzielnicy Warszawy (Ochoty) i rozbudowujących się Włoch. W granicach tych dwóch dzielnic mieszka ok. 125 tys. osób.

Magdalena Weiss 2587 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.