Dino inwestuje w dystrybucję

Krotoszyńska sieć marketów "proximity" chce wydać 160 mln zł na budowę dwóch centrów dystrybucyjnych. Będzie to szóste i siódme centrum dystrybucyjnej spółki.

Dino rozpocznie budowę dwóch nowych centrów dystrybucyjnych. Jedno z nich znajdzie się w Sieroniowicach w województwie opolskim (w połowie drogi między Opolem a Gliwicami), drugie Sierpcu w województwie mazowieckim (na północ od Płocka).

– W związku z inwestycją spółka będzie zawierała szereg umów z niezależnymi od niej podmiotami wyspecjalizowanymi w realizacji takich inwestycji, w tym z podmiotem, który będzie pełnił rolę generalnego wykonawcy – poinformowało Dino w komunikacie.

– Inwestycja będzie polegała na kompleksowej budowie i wyposażeniu m.in. mroźni, chłodni, magazynów z kontrolowaną temperaturą, magazynu suchego oraz części socjalno-biurowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi. Planowana łączna powierzchnia magazynowa jednego centrum dystrybucyjnego wyniesie 45 tys. metrów kwadratowych – powiadomiła sieć.

Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą około 80 mln zł na jedno centrum dystrybucyjne i zostaną sfinansowane ze środków własnych spółki oraz z kredytów bankowych. Celem nowych centrów dystrybucyjnych będzie obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów Dino i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci. Spółka oczekuje, że budowy obu centrów dystrybucyjnych zakończą się w 2021 r.

Będą to odpowiednio szóste i siódme centrum dystrybucyjne Dino. Otwarcie piątego magazynu miało miejsce na początku czerwca w Łobzie w woj. zachodniopomorskim. Pozostałe znajdują się w Krotoszynie, Jastrowiu, Wolborzu i Rzeszotarach. Na koniec marca Dino Polska zatrudniało 21,6 tys. osób i składało się z 1257 sklepów. W I kw. 2020 roku sieć miała 2,22 mld zł przychodów ze sprzedaży, o 42,3% więcej niż rok wcześniej. Na czysto grupa zarobiła 103,9 mln zł, o 55,2% więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku.

Magdalena Weiss 2593 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.