Nestlé. Kapsułki aluminiowe Nespresso

Wykonane w 80% z przetworzonego aluminium.

To przełomowe wydarzenie w historii firmy, której celem jest zmniejszenie ilości odpadów oraz zwiększenie ilości materiałów, które można wykorzystać ponownie w procesie produkcji. 

Pierwsze kapsułki wykonane z aluminium pochodzącego w 80% z odzysku zawierają kawę Master Origin Colombia i w lipcu będą dostępne w Polsce.

Jak zapewnia producent nowy skład tych kapsułek zużywa 9,2% mniej aluminium na jedną kapsułkę, a sama kapsułka jest o 8% lżejsza. Zastosowanie aluminium pochodzącego z recyklingu i cieńszego stopu zmniejsza również ślad węglowy kapsułek Master Origin Colombia o 19%.

Do końca 2021 roku oferta Nespresso będzie zawierała wyłącznie kawy w kapsułkach wykonanych z przetworzonego aluminium, a wszystkie ekspresy będą sprzedawane w nowych opakowaniach – również pochodzących z recyklingu i nadających się w pełni do ponownego przetworzenia.

Joanna Hamdan 13848 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.