Euronet stawia dodatkowe bankomaty na wakacje

Na przełomie czerwca i lipca, w wakacyjnych kurortach pojawią się dodatkowe bankomaty i wpłato-bankomaty Euronet Polska. Dowiedz się gdzie staną sezonowe urządzenia i do kiedy będą dostępne dla klientów.

Sezonowe urządzenia zostaną zainstalowane w miejscowościach nad Bałtykiem oraz na Mazurach i będą dostępne do połowy września. Łącznie Euronet udostępni klientom 100 dodatkowych urządzeń.

Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Turystycznej z powodu utrudnień i obostrzeń w podróżowaniu za granicę w związku z pandemią COVID-19, aż 87 proc. Polaków spędzi tegoroczne wakacje w kraju. Duża część z nich wybierze popularne miejscowości nad morzem, dodatkowe bankomaty będą więc sporym ułatwieniem. – Od kilku miesięcy obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na gotówkę. Dodatkowo, na podstawie wieloletnich danych wiemy, że podczas urlopu gotówka nadal jest preferowanym środkiem płatniczym, a wiele punktów turystycznych wciąż nie akceptuje innych form płatności. Część osób w trakcie wypoczynków wybiera gotówkę także ze względu na większą kontrolę nad wydatkami – mówi Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Euronet Polska tymczasowe bankomaty udostępnia od kilku lat w najpopularniejszych ośrodkach wypoczynkowych zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. W tym roku z udogodnienia w dostępie do gotówki będą mogli skorzystać turyści spędzający urlop m.in. w Białogórze, Chłapowie, Dziwnowie, Dziwnówku Jastarni, Juracie czy Mikołajkach.

Tymczasowe urządzenia posiadają takie same funkcje jak bankomaty całoroczne. Umożliwiają wypłatę gotówki, a także dostęp do szeregu usług i produktów, takich jak Przekaz Bankomatowy, Wpłata darowizn, Doładowanie GSM czy kody cyfrowe do popularnych serwisów rozrywkowych.

Euronet jest największym w Polsce niezależnym operatorem bankomatów oraz wpłato-bankomatów. Zarządza siecią ponad 7500 urządzeń zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.