Największe sklepy Tesco wciąż do wzięcia

Dziewiętnaście największych hipermarketowych placówek Tesco wciąż czeka na swego nabywcę.Wśród nich najstarszy hipermarket w Polsce, powstały w 1993 r.

Poniżej znajduje się lista sklepów należących do Tesco, które nie podlegają umowie sprzedaży do Salling Group, właścicielem dyskontowej sieci Netto, która w ubiegłym tygodniu poinformowała o przejęciu 301 placówek i dwóch centrów dystrybucyjnych od Brytyjczyków.

- Tesco prowadzi rozmowy na temat różnych opcji w stosunku do sklepów nieobjętych transakcją, ich sytuacja może się różnić się w zależności od lokalizacji. Pragniemy również podkreślić, że obecnie nasze sklepy pozostają otwarte bez zmian.

Transakcja sprzedaży na rzecz Salling Group zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych (dotyczy to zarówno UOKiK-u, jak i Komisji Europejskiej).

Przypomnijmy, że wcześniej pojedyncze placówki Tesco kupowali Kaufland, Carrefour czy Leroy Merlin. Oto sklepy do wzięcia:

1.           Gliwice (ul. Łabędzka)

2.           Zielona Góra (ul. Energetyków)

3.           Bielsko Biała (ul. Warszawska)

4.           Warszawa (ul. Górczewska - pierwszy hipermarket w Polsce, powstały w 1993 roku, najpierw jako HIT, potem kupiony przez Tesco)

5.           Szczecin (ul. Milczańska)

6.           Gdynia (ul. Kcyńska)

7.           Gdynia Karwiny (ul. Nowowiczlińska)

8.           Opole Furniture (ul. Ozimska)

9.           Łódź Widzew (ul. Widzewska)

10.         Poznań (ul. Opieńskiego)

11.         Warszawa Mory (ul. Połczyńska)

12.         Łódź Bałuty (ul. Pojezierska)

13.         Częstochowa (ul. Drogowców)

14.         Mielec (ul. Żeromskiego)

15.         Kraków (ul. Kapelanka)

16.         Katowice Silesia (ul Chorzowska)

17.         Ostrów Wielkopolski Ostrovia (ul. Kaliska)

18.         Ostrowiec Świętokrzyski (ul. Mickiewicza)

19.         Kielce (ul. Świętokrzyska)

Magdalena Weiss 2593 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.