Producent bakalii inwestuje w dystrybucję

Atlanta Poland, właściciel marki Bakal, z początkiem czerwca br. otworzył nowoczesny magazyn, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Gdańskiego Terminala Kontenerowego.

Dodatkowo, wykorzystując swoje doświadczenie w imporcie oraz eksporcie produktów spożywczych, Atlanta zdecydowała się na rozszerzenie oferty o usługi magazynowo-celne, w tym obsługę wszystkich formalności związanych z importem i eksportem produktów spożywczych.

Nowy magazyn ulokowany jest w Pomorskim Centrum Logistycznym, tuż przy Terminalu Kontenerowym DCT Gdańsk. Dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków drogowych, kolejowych i morskich umożliwia szybki transport, dystrybucję oraz sprawną dostawę towarów do kontrahenta.
 
Magazyn dysponuje ponad pięcioma tysiącami miejsc paletowych oraz umożliwia wysokie, wielokondygnacyjne składowanie (pięć kondygnacji). Dodatkowo posiada punkt kontroli granicznej, który umożliwia rozformowanie towaru w celu pobrania prób przez odpowiednie instytucje sanitarne. Powierzchnia obiektu przekracza 4 tys. mkw.
W skład oferty usług celnych wchodzą wszelkie czynności związane z obrotem towarowym z zagranicą, w tym reprezentowanie firm przed organami celnymi w zakresie wszystkich procedur celnych. Oprócz podstawowych usług magazyn oferuje również objęcie towaru procedurą składowania celnego, które umożliwia zawieszenie należności celnych i podatkowych z możliwością dokonania płatności jedynie dla wybranej partii towaru.
Magdalena Weiss 2587 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.