Rossmann otworzył jedyny taki sklep w Polsce: są ściany z mchu i dużo więcej

W połowie czerwca w dawnej fabryce Poznańskiego, dziś jednym z największych centrów handlowych w Europie, Rossmann otworzył nową, flagową drogerię. - To nasz krok w przyszłość - podkreśla sieć. Znajdują się tu m.in. automaty, w których klienci mogą napełniać butelki wielokrotnego użytku.

W poznańskiej Manufakturze ruszył właśnie flagowy sklep sieci Rossmann w Polsce. Wyróżnia się on na tyle spośród pozostałych 1400 placówek (w samym Poznaniu jest  to 34. drogeria Rossmanna), że sieć nazywa go "kosmicznym" Rossmannem. - To nasz krok w przyszłość – sklep, w którym nowoczesny design przenika się z najnowszymi technologiami, a wybrane przez nas marki, zgodne z najnowszymi światowymi trendami, zachęcają do testowania i zabawy - tłumaczy sieć.

Drogeria w poznańskiej Manufakturze dzieli się na cztery strefy:

Manufaktura Piękna
Jedną z najważniejszych części tej strefy jest Refill station – automaty, w których klienci mogą napełniać butelki wielokrotnego użytku, np. szamponem, żelem pod prysznic, płynem do prania czy mycia naczyń. W ten sposób Rossmann, jak tłumaczy, dokłada swój kamyczek do ograniczania zużycia plastiku.

Drugą premierą jest stworzona przez sieć „Manufaktura Piękna”. To produkowane w Polsce kosmetyki „stworzone z miłością, zapakowane z czułością i podane z radością”.

W skład marki wchodzi około 250 produktów. Są wśród nich te z naturalnymi składnikami, wegańskie, waterless (jak mydła w kostce czy pudry do mycia włosów - są one odpowiedzią na potrzeby naszej planety, bo do ich produkcji zużywa się mniej wody), czy sensoryczne (działające na zmysły powonienia, wzroku i dotyku – kule, pudry, ciastoliny, galaretki czy musy).

Przy tworzeniu ich opakowań firma także myślała o ekologii – sięgnięto w nich głównie po papier, szkło i recyklat.

Strefa Beauty
Wyróżnia ją rozbudowana oferta perfumeryjna. W tej strefie klientki znajdą m.in. markę NYX oraz wyspę równie kultowej marki Semilac, gdzie będzie można zrobić manicure.

Atrakcją dla klientek wrzucających zdjęcia na Instagrama jest specjalna Selfie Wall, gdzie można uwiecznić np. zakupy z przyjaciółką.

Strefa Zdrowia
Zdobi ją ściana z mchu z napisem „Zdrowo!”. Wielbiciele zdrowego odżywiania znajdą tu m.in. przekąski, bogaty wybór produktów wegańskich, bezglutenowych i ekologicznych, wyrobów regionalnych, w tym miodów z polskich pasiek. Na półkach znalazły się też ekologiczne włoskie makarony (Alb Natur), ekologiczne kawy i herbaty (Destination) oraz największy w Polsce wybór produktów marki własnej Rossmanna, czyli enerBiO.

Strefa Grab&go
Dla klientów, którzy lubią robić zakupy w biegu powstała specjalna strefa, w której można szybko znaleźć podstawowe niezbędne produkty, takie jak mydło, jedzenie dla dziecka, karmę dla zwierząt czy papier toaletowy.

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.