Too Good To Go wkracza do Poznania

To kolejne miasto, które włączyło się do walki z marnowaniem żywności.

Poznań to kolejne po Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Szczecinie miasto, które przyłącza się do rewolucji w niemarnowaniu żywności.

W aplikacji Too Good To Go dostępne są paczki-niespodzianki z niesprzedanym danego dnia jedzeniem z restauracji, kawiarni, sklepów i cukierni w całym Poznaniu, które w innym przypadku musiałyby wylądować w koszu.

Wśród miejsc, które dołączyły do rewolucji z Too Good To Go znalazło się już ponad 50 lokali, m.in. Cukiernia Karpicko, Siejba Poznań-Jeżyce, Cafe Młyńska, Concordia Taste, Smak Italy, Julia's Sweets, Cukiernia Krzyżański, Marago Fit, Diety nie na żarty, Bruno Cafe, Podwieczorek, Petit Paris, a także sieci Chata Polska, Starbucks, Pizza Hut, North Fish i wiele innych.

Aplikacja Too Good To Go to łatwe w obsłudze narzędzie dostępne dla każdego użytkownika smartfona, pozwalające codziennie aktywnie włączać się w walkę z marnowaniem żywności. Każda uratowana paczka-niespodzianka, to ekwiwalent 2,5 kg niezmarnowanej emisji CO2, ale także pracy i zasobów takich jak woda, która szczególnie w Wielkopolsce jest cennym surowcem. W ciągu zaledwie 10 miesięcy, użytkownicy aplikacji uratowali 127 tys. posiłków.

- Obostrzenia wprowadzone ze względu na pandemię sprawiają, że precyzyjne zarządzanie zamówieniami w lokalach stało się bardzo trudne. Dlatego cieszymy się, że możemy przyjść z pomocą miejscom, które nie chcą marnować, ale także mieszkańcom, którym na sercu leży dobro Planety. Aplikacja świetnie sprawdza się zarówno w małych rodzinnych restauracjach, jak i dużych sieciach, a samo przyłączenie się do „trendu na niemarnowanie” trwa kilka chwil - powiedziała Karolina Woźniak, PR managerka Too Good To Go w Polsce.

Joanna Hamdan 14027 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.