Rośnie trzecie centrum logistyczne Polomarketu

Będzie miało powierzchnię 30,5 tys. mkw. i powstaje przy autostradzie A1, bezpośrednio na węźle Swarożyn.

Grupa Polomarket rozpoczęła prace przygotowawcze i organizację przetargów związanych z wyposażeniem magazynu. Oddanie inwestycji, która przyczyni się do optymalizacji siatki logistycznej i wzmocnieni ekspansję w północnej Polsce zaplanowane jest na IV kwartał 2020 roku. Nowe centrum logistyczne będzie mogło obsłużyć do 150 sklepów. W ramach inwestycji powstaną również wewnętrzna stacja paliw, a obiekt zostanie wyposażony w elektrownię fotowoltaiczną o mocy 1 MW.

Grupa Polomarket to polska sieć supermarketów, w jej skład wchodzi również spółka logistyczna. Jej początek datuje się na 1997 rok i 27 sklepów. Dziś jest to już ponad 280 placówek na terenie całej Polski i blisko 2,5 mld obrotu netto rocznie. Daje zatrudnienie ponad 5.800 osobom.

Katarzyna Pierzchała 3540 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.