W Biedronce książka o Słodziakach za 1 zł

Z okazji Światowego Dnia Środowiska - obchodzonego 5 czerwca - książka o Słodziakach w wersji eko trafi do sklepów Biedronka.

„Eko Słodziaki” – to nowa propozycja od Biedronki, z której dzieci nauczą się m.in. o tym, dlaczego smoki bywają mniejszym strachem niż SMOG, co zrobi pszczółka Pola, gdy wpadnie w pułapkę zastawioną przez nieuważnego spacerowicza, czy gdzie segregujemy śmieci po pikniku na łonie natury. Lektura 6 zabawnych historyjek ma nauczyć dobrych nawyków nie tylko w lesie i nie tylko najmłodszych. Słodziaki postanowiły przypomnieć najmłodszym i ich rodzicom jak dbać o środowisko, w którym żyjemy.

Książka Eko Słodziaki trafia właśnie na półki wszystkich sklepów sieci Biedronka w Polsce. Z tej okazji 5 czerwca, w ustanowionym przez ONZ Światowym Dniu Środowiska, w ramach promocji będzie można ją nabyć za 1 zł przy zakupach minimum 149 zł. Jej regularna cena to 9,99 zł. Dodatkowo 1 zł z każdej sprzedanej książki w tym dniu zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia Czysta Polska, organizatora akcji Czyste Tatry. Jej zeszłoroczna edycja zgromadziła ponad 6 tysięcy ochotników, którzy zebrali w polskich górach 586 kg śmieci, przemierzając górskimi szlakami 275 km.

Eko Słodziaki to 5. z kolei książka opisująca przygody sympatycznej gromadki zwierzaków. Poprzednie edycje trafiły do prawie 715 tysięcy domów w Polsce.

- Bardzo się cieszę, że Słodziaki podjęły tak ważny temat. Edukacja najmłodszych poprzez działania Słodziaków wynika z podejścia Biedronki do kwestii dobrostanu środowiska naturalnego, który jest jednym z naszych filarów odpowiedzialności społecznej biznesu – mówi Sylwia Krzyżycka, dyrektor działu ochrony środowiska w sieci Biedronka.

Podkreśla, że działania Słodziaków są spójne z ekologicznymi aktywnościami Biedronki na co dzień. Od wielu lat we wszystkich placówkach w całej Polsce sieć prowadzi selektywną zbiórkę odpadów – do recyklingu i odzysku trafia 90% wytworzonych przez Biedronkę odpadów, m.in. folia, makulatura, odpady bio.

Sieć monitoruje także łańcuchy dostaw swoich produktów pod kątem wpływu upraw na stan lasów. Ponadto w produktach spożywczych marki własnej dostępnych w sklepach Biedronka wykorzystywany jest wyłączenie olej palmowy posiadający certyfikat RSPO, a w czerwcu 2019 r. sieć dołączyła również do Polskiej Koalicji Zrównoważonego Oleju Palmowego. Celem koalicji jest to, by najpóźniej do 2023 r. 100% oleju palmowego wykorzystywanego w Polsce pochodziło ze zrównoważonych certyfikowanych upraw.

Katarzyna Pierzchała 5271 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.