Takko broni się przed upadkiem

Niemiecki dyskont odzieżowy Takko Fashion ma kłopoty finansowe. Wszystko przez pandemię.

Niemieckie media informują o problemach sieci Takko Fashion, odzieżowego dyskontu, który obecny jest w wielu krajach Europy, także w Polsce. Z powodu zamknięcia sklepów, a potem słabszej odwiedzalności centrów handlowych po ich otwarciu, operator z powodu zmniejszenia płynności finansowej wstrzymał wypłatę odsetek od dwóch serii obligacji wyemitowanych w Luksemburgu – jednej o oprocentowaniu stałym, a drugiej – zmiennym. Termin wypłaty odsetek minął 15 maja. W efekcie agencja ratingowa Moody's obniżyła rating firmy i jej obligacji z Ba3 (obligacje obarczone ryzykiem) do poziomu śmieciowego Caa3 (obligacje o bardzo wysokim ryzyku). Po tej decyzji notowania tych walorów spadły z ok. 50% nominału do ok. 20% wartości nominalnej.

Takko Fashion, które należy do brytyjskiej firmy inwestycyjnej Apax, ma w całej Europie ok. 1900 sklepów. W listopadzie 2019 r. mówiło się, że sieć wystawiona jest na sprzedaż, ostatecznie jednak do tej pory nie zmieniła właściciela. W Polsce sieć dysponuje 44 placówkami, głównie w mniejszych miejscowościach, w których prowadzi po jednym obiekcie. Jedynym polskim miastem, w którym znajdują się dwa szyldy tej sieci, jest Wrocław.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2592 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.