Aldi w nowym kanale

Właśnie ruszył oficjalny profil sieci na Instagramie.

To kolejny kanał w social mediach, w którym sieć aktywnie komunikuje się ze swoimi klientami.

Dotychczas Aldi wykorzystywał takie nośniki reklamowe jak billboardy, spoty radiowe, reklamy prasowe i internetowe, a także posty na Facebooku.

Teraz komunikację marki wspierać będzie również jej oficjalny profil na Instagramie, z pomocą którego Aldi chce dotrzeć do młodszych grup docelowych, mniej angażujących się na Facebooku.

Sieć szczególnie mocno stawia tu na wiarygodność i autentyczność przejawiającą się w sposobie prezentowania treści.

Cała koncepcja wizualna profilu bazuje przede wszystkim na rozwiązaniach fotograficznych, zarówno w zakresie formy, kolorystki jak i samych treści. Wszystkie posty (poza InstaStories) budowane będą w oparciu o zdjęcia, na których zaprezentowane zostaną produkty marek własnych Aldi.

Istotnym elementem będą również InstaStories, czyli krótkie filmy i angażujące treści, które znikać będą po 24 godzinach od momentu ich opublikowania. Posty na Instagramie marki pojawiać się będą kilka razy w tygodniu.

„Galopem na Insta” to hasło zachęcające do odwiedzenia profilu Aldi, gdzie użytkownicy znajdą bieżące informacje o produktach i promocjach, a także inspiracje zakupowe.

- Naszym założeniem strategicznym jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów i spotkanie ich tam, gdzie poza zakupami i codziennymi obowiązkami spędzają najwięcej czasu. Właśnie dlatego kluczowe jest dla nas budowanie świadomości marki w nowym kanale i kreowanie jej wizerunku jako ciekawej i wartej lepszego poznania. Na Instagramie prezentować będziemy nasze produkty w designerski, nieoczywisty i kreatywny sposób, przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznego dla nas sposobu komunikacji z lekkim przymrużeniem oka. Odpowiadamy w ten sposób na potrzeby klientów, którzy na Instagramie poszukują rozrywki, informacji i inspiracji. Na naszym kanale coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy kreatywnej komunikacji, dobrego jedzenia i jakościowych produktów - wyjaśnia Agnieszka Barańska, dyrektor marketingu i komunikacji Aldi Polska.

Aldi w social mediach zadebiutował jesienią 2019 roku, pozyskując tylko w pierwszym miesiącu 10 565 fanów na Facebooku. Było to kolejne działanie sieci w ramach wdrażania strategii marketingowej opartej o hasło "Raz Aldi, Zawsze Aldi", będące jednocześnie nowym sloganem marki. Bohaterami kampanii reklamowej, jak i profilu Aldi na Instagramie, są wybrane produkty marek własnych z różnych kategorii asortymentowych, zaś sam slogan nawiązuje do jednej z cech tożsamości marki, definiującej Aldi jako „sklep sprawdzonych i przetestowanych przez klientów produktów”.

Profil Aldi dostępny jest pod adresem: @aldi.polska.

Joanna Hamdan 11235 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.