Skup butelek zwrotnych Kompanii Piwowarskiej ponownie działa

Po chwilowym zamknięciu, wynikającym z sytuacji epidemiologicznej, 1 czerwca punkt ponownie otworzył swoje podwoje dla ekopiwoszy. Sprawdź, gdzie możesz w łatwy i szybki sposób zwrócić butelki po piwie.

Dzięki skupowi butelek zwrotnych Kompanii Piwowarskiej w Poznaniu łatwiej było zwrócić butelki po piwie. Idea odzyskiwania szkła do powtórnego użycia spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Wielkopolski. Od uruchomienia skupu w sierpniu 2019 r., do czasu jego czasowego zamknięcia, zwrócili oni niemal 1 milion butelek.

Ponownie otwarty skup butelek przy poznańskim browarze (parking przy centrum handlowym M1 na Franowie) będzie otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00 oraz w soboty w godzinach 9:00-13:00, z zachowaniem środków ostrożności związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. Każdy, kto zechce zwrócić butelki zwrotne będzie proszony o założenie maseczki ochronnej i rękawiczek, a pracownik skupu będzie obsługiwał wyłącznie po jednej osobie w tym samym momencie. Obowiązuje też limit dobowy butelek zwracanych przez jedną osobę: 100 sztuk.

Do skupu można oddać butelki zwrotne zarówno piw Kompanii Piwowarskiej (Lech Premium, Lech Free we wszystkich wariantach, Lech Pils, Wojak, Dębowe, Żubr, Prażubr, Kozel, Tyskie, Książęce) – za taką butelkę zwracający otrzyma kwotę 50 groszy oraz butelki zwrotne innych producentów, za które można otrzymać 30 groszy. Kompania Piwowarska bierze na siebie wymianę tych butelek z innymi browarami w imię wspólnego interesu – zredukowania liczby opakowań trafiających do śmietnika bez ponownego wykorzystania.

Skup butelek na poznańskim Franowie ułatwia oddawanie butelek zwrotnych, gdyż niewymagany tu jest dowód zakupu piwa. Odzyskane butelki zostaną przygotowane do ponownego wykorzystania, dzięki czemu oszczędzą środowisku kolejnych odpadów.

Punkt zwrotny przy Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu jest inicjatywą pilotażową. Firma nie wyklucza realizacji podobnych punktów w innych lokalizacjach w przyszłości.

Joanna Hamdan 10933 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.