Przybywa punktów odbioru zakupów

Tesco wprowadza usługę "zamów i odbierz" do kolejnych lokalizacji.

W maju Tesco rozszerzyło usługę „zamów i odbierz” o kolejne lokalizacje, w których klienci mogą odbierać zamówione online zakupy. Obecnie rozwiązanie to pojawiło się także w sklepach Tesco w Opolu, Częstochowie, Zielonej Górze, Jeleniej Górze i Kielcach. Łącznie w całym kraju działa teraz 14 takich punktów.

– W maju uruchomiliśmy usługę „zamów i odbierz” w pięciu dodatkowych miastach. Pozwala nam to na obsługę 15% więcej klientów w ramach tego tylko rozwiązania. Cały czas analizujemy także inne możliwości i pracujemy nad nowymi rozwiązaniami dla naszych klientów. Kolejne nowości, poszerzające dostępność naszych usług, pojawią się już wkrótce – podkreśla Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Klienci mogą zamówić produkty online, odebrać je w sklepie lub wybrać dostawę do domu przez firmę taksówkową współpracującą z Tesco. Zamówienia można składać przez stronę internetową lub aplikację mobilną przez całą dobę, z możliwością odbioru w dowolnym dniu i w wybranych godzinach. Zamówienia na kolejny dzień przyjmowane są do godz. 23:00. Płatności dokonuje się online lub kartą płatniczą przy odbiorze zakupów w sklepie. Przy realizacji zamówienia przez firmę taksówkową współpracującą z Tesco zapłata musi być dokonana on-line. 

Jak przekonuje Tesco, e-zakupy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów sieci, dlatego firma podjęła  decyzję o rozszerzeniu usługi „zamów i odbierz” o kolejne lokalizacje.  amówienie można zrobić na komputerze lub smartfonie, nasi pracownicy pakują zakupy, wybierając najświeższe produkty z półek, a odbiór zakupów zajmuje kilka minut. Już teraz w każdym tygodniu taką opcję wybiera ok. 2 tysiące naszych klientów w Polsce – dodaje Magdalena Tomalska, zarządzająca operacjami online Tesco na polskim rynku.

O tym jak sklepy stacjonarne włączają do swojej oferty e-zakupy przeczytaj TUTAJ.

 

Magdalena Weiss 2592 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.