Spar rozwija koncept Shop in Shop [GALERIA]

Spółka Wasz Sklep Spar, operator licencji Spar na terenie Polski, wdrożyła kolejny etap projektu Shop in Shop. Tym razem drogeryjny.

W ekspozycji handlowej prezentowano już wcześniej produkty partnerów, tj. Dajar, Gatta, Greno i Passioncards. Do grona firm z własną strefą w sklepach Spar dołączyła teraz polska sieć drogerii Vica.

Shop in Shop w Spar

Pierwsze stoisko zrobione w formule Shop in Shop dostępne jest dla klientów sklepu Eurospar przy ul. Promienistej w Poznaniu. W czerwcu druga drogeria zostanie otwarta w placówce Eurospar w CH Blue City w Warszawie. Planowane są kolejne wdrożenia – Spar zakłada instalację ekspozycji handlowej Greno w następnych 21 sklepach i poszerzenie współpracy z Gatta i Passioncards o kolejne placówki.

Współpraca z nowym partnerem – polską siecią drogerii Vica – dotyczy sklepów, które przechodzą rebranding – są one dostosowywane asortymentowo i wizualizacyjnie do standardów sieci. Na razie projekt obejmuje dwie lokacje pilotażowe. Ekspozycje drogerii Vica z produktami kosmetycznymi w placówkach Spar będą wielkości ok. 100 mkw.

- Wraz ze wzrostem zainteresowania artykułami drogeryjnymi będziemy wdrażać kolejne etapy projektu Shop in Shop. Docelowo strefy z własną ekspozycją Vica mogą pojawić się nawet w 45 sklepach Spar – mówi Rob Philipson, członek zarządu Spar Group. - Nie zwalniamy tempa i planujemy kolejne wdrożenia ekspozycji Shop in Shop także innych partnerów w naszych sklepach, m.in. marki Greno – dostarczającej najwyższej jakości ręczniki, pościeli i inne tekstylia domowe – w następnych 21 placówkach – dodaje.

Proces rebrandingu sklepów Piotr i Paweł rozłożony jest na cały 2020 rok, aby zapewnić sprawność jego przebiegu. Spółka zakłada dysponowanie 400 sklepami w ciągu 5 lat w Polsce – na bazie placówek Piotr i Paweł, a także w oparciu o nowe umowy z niezależnymi detalistami.

Spółka Wasz Sklep Spar należy do The Spar Group Ltd. Koncern jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. stał się wyłącznym masterfranczyzodawcą Spar w Republice Południowej Afryki. Obecnie The Spar Group Ltd. działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance.

Katarzyna Pierzchała 3702 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.