Nowe inwestycje w Galerii Północnej

Podczas gdy funkcjonowanie centrów handlowych w Polsce było częściowo ograniczone z powodu wprowadzonych przez organy państwowe restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, w Galerii Północnej trwały intensywne prace nad rozbudową i uatrakcyjnieniem obiektu.

Wprowadzone w ostatnim czasie ograniczenia związane z COVID-19 spowodowały zmiany w funkcjonowaniu galerii. Otwarte były wyłącznie sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Takie warunki sprzyjały pracom remontowym i inwestycyjnym, a warszawska Galeria Północna postanowiła to wykorzystać.

Na terenie obiektu powstały w tym czasie dwa nowe place zabaw. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy wejściu głównym do galerii w pobliżu ul. Trakt Nadwiślański. Wyposażono go w konstrukcję linową do wspinaczki oraz bujaki. Drugi plac zabaw ma z kolei kształt łodzi podwodnej i znajduje się w ogrodzie na dachu. Jest wyposażony w bujaki i zjeżdżalnie oraz elementy wspinaczkowe, z których dzieci mogą podziwiać znajdujący się obok mural. Przedstawia on mapę świata wraz z przykładami zwierząt zamieszkujących poszczególne kontynenty. Projekt ma nie tylko ożywić strefę dedykowaną najmłodszym, ale też zachęcić dzieci do nauki kontynentów oraz poznawania różnych gatunków zwierząt, występujących na lądzie i w oceanach. Wszystkie wspomniane atrakcje, zarówno place zabaw, jak i mural umieszczone są na zewnątrz, co w obecnej sytuacji ma zapewnić najmłodszym większe bezpieczeństwo podczas zabawy.

- Ostatnie miesiące dla większości z nas nie były łatwe, ale staraliśmy się wykorzystać ten czas jak najlepiej. Po wprowadzeniu ograniczeń w centrach handlowych przystąpiliśmy do realizacji planów inwestycyjnych oraz remontowych, które – z uwagi na zmniejszony ruch – mogliśmy realizować codziennie, a tym samym szybciej – tłumaczy Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Północnej.

Widoczne zmiany wprowadzono również w części restauracyjnej. W związku z rozszerzeniem oferty Galerii Północnej o pierwszy w Warszawie lokal sieci restauracji samoobsługowych „Zdrowia Smak”, na poziomie +1, naprzeciwko salonu Carry, prowadzono prace adaptacyjne nad nową przestrzenią stolikową. W ich wyniku powstała klimatyczna przestrzeń nadająca się na kameralne spotkania. Wraz z restauracją zostanie ona otwarta dla klientów w sierpniu tego roku.

Pracom modernizacyjnym została poddana również przestrzeń gastronomiczna sąsiadująca z ogródkiem Zdrowia Smak. Wymieniono w niej posadzki, zamontowano latarnie, parawany oraz markizy, które zostaną uzupełnione o nowe meble i rośliny. Trzecią z inwestycji jest nowa przestrzeń stolikowa wygospodarowana w strefie food court w pobliżu windy panoramicznej. Jest ona dedykowana restauracji specjalizującej się w kuchni polskiej, której otwarcie planowane jest w III kwartale 2020 r. Nowy wygląd w częściach wspólnych zyskały również kanapy. Wymieniono w nich obicia oraz dodano stacje ładowania telefonów komórkowych.

Wraz z początkiem wiosny Galeria Północna zadbała też o nowe nasadzenia roślin i prace porządkowe terenów zielonych, zajmujących łącznie aż 15% powierzchni obiektu. Na terenie wokół galerii posadzono aż 3 tys. sadzonek krzewów i kwiatów. Niektóre z nich można było podziwiać już wczesną wiosną – w ogrodzie na dachu zakwitły żonkile, a przed centrum – krokusy i przebiśniegi.

W ostatnich miesiącach na terenie Galerii Północnej wprowadzono również wszelkie wymagane procedury sanitarne, wynikające z rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Pojawiło się też wiele udogodnień dla klientów. Na poziomie -2 w pobliżu sklepu Carrefour stanął maseczkomat, w którym oprócz maseczek można kupić płyny oraz żele dezynfekujące. Z kolei pod koniec maja w pobliżu wejścia do centrum zostanie zainstalowany „Czystozaur”, czyli przypominające dinozaura urządzenie do dezynfekcji rąk dla dzieci.

Mimo trudnej sytuacji nie zabrakło też nowych najemców. Należy do nich firma InPost, która z końcem marca na parkingu zewnętrznym od ul. Trakt Nadwiślański uruchomiła pierwszy paczkomat na terenie należącym do galerii. Wraz z kolejnymi etapami łagodzenia obostrzeń, Galeria Północna wznawia też działania marketingowe. Ich forma jest dostosowana do zmieniających się okoliczności i potrzeb klientów, dzięki czemu klienci mogą korzystać z oferowanych atrakcji, a tym samym czuć się bezpiecznie.

Galeria Północna to centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy. Obiekt o powierzchni ponad 64 000 mkw. zlokalizowany jest przy ulicy Światowida 17. Inwestorem i zarządcą Galerii Północnej jest Grupa GTC, otwarcie centrum nastąpiło 14 września 2017 r. Zgodnie z szacunkami Grupy GTC w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu mieszka ponad 750 tys. osób, głównie ludzi młodych i rodzin z dziećmi. Specyfika tych grup docelowych została uwzględniona nie tylko w ofercie handlowej, ale i w projekcie architektonicznym budynku. Wykonany przez studia APA Wojciechowski oraz Tzur Architects, zakłada m.in. specjalną aranżację przestrzeni dachu, umożliwiającą aktywny wypoczynek wśród zieleni.

Od kwietnia 2019 r. w ogrodzie na dachu działa pierwsza w Polsce tężnia solankowa w galerii handlowej. Na początku trzeciego kwartału oferta rekreacyjna centrum została również wzbogacona o pierwszą Motylarnię na Mazowszu. Obiekt spełnia także najwyższe standardy ekologiczne, co potwierdza międzynarodowa certyfikacja na poziomie LEED Gold.

Do dyspozycji gości jest ponad 200 sklepów, butików i punktów usługowych znanych rodzimych i światowych marek, strefa gastronomiczna, 11-salowe kino Cinema City, Sala Zabaw Fikołki, klub fitness Zdrofit oraz 2 000 miejsc parkingowych. Do grona najemców dołączyły m.in. pierwszy w Warszawie sklep Junior, marki grupy LPP, TK Maxx, H&M, Martes Sport, RTV EURO AGD, Media Expert, CCC, Carrefour z pełnoformatowym hipermarketem, Bierhalle i centrum medyczne Enel-Med.

Katarzyna Pierzchała 3702 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.