Marka Gorąco Polecam Nowakowski zmieniła właściciela

Ta znana marka dołączyła właśnie do nowej i dopiero rozwijającej się grupy piekarniczo-cukierniczej, która swoje lokale ma w Warszawie, Trójmieście i Krakowie.

Marka Gorąco Polecam Nowakowski zmieniła właściciela – dołączyła do Enata Bread, rozwijającej się grupy piekarniczo-cukierniczej.
 
Prezesem Enata Bread został Bartłomiej Rychcik, do niedawna franczyzobiorca Gorąco Polecam. To dobre wyniki lokali franczyzowych Rychcika pozwoliły mu na przejęcie praw do marki.
 
Enata Bread tworzą dwie istniejące marki – Bakery (rzemieślniczy koncept stworzony przez Rychcika) i Gorąco Polecam oraz jedna powstająca marka – Bread & Juice. W sumie to ponad 30 lokali w Warszawie, Trójmieście i Krakowie.
 
Firma ma ambitne plany – w ciągu 2-3 lat chce zainwestować 15 mln zł w nowe lokale w i poza Warszawą (np. we Wrocławiu i Gdańsku). W 2023 r. grupa powinna dysponować ponad 50 lokalami w różnych częściach Polski, a  zatrudnienie ma wzrosnąć o 100% (do 300 pracowników).
 
- Enata Bread będzie wyróżniać się doskonałym zarządzaniem, wysoką jakością produktów i usług, a także tworzeniem konceptów – lokali gastronomicznych, które zmieniają oblicza miast i miejsc kreując niepowtarzalną i przyjazną atmosferę – zapowiada ambitnie Bartłomiej Rychcik.
 
Rychcik znany jest przede wszystkim z elitarnego, ekologicznego, rzemieślniczego konceptu Bakery, który – bazując na wypiekach z naturalnego zakwasu – podbił podniebienia mieszkańców warszawskiego Wilanowa.
 
Kolejny lokal pod marką Bakery powstanie w prestiżowych Browarach Warszawskich. Będzie to nowoczesna lunchownia, w której podstawowym produktem będzie tradycyjne pieczywo – bez polepszaczy i sztucznych dodatków.
 
- W planach Enata Bread jest z jednej strony rozwój istniejących konceptów, w tym zwiększenie liczby lokali, z drugiej zaś stworzenie zupełnie nowych – także z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w zakresie produkcji, logistyki, zarządzania i sprzedaży – tłumaczy Rychcik.
 
Marka Gorąco Polecam zyskała nie tylko nowego właściciela, ale również nowy design lokali. Na warszawskim Mokotowie (przy ulicy Marynarskiej) powstała piekarnia Gorąco Polecam w odświeżonej odsłonie – z nowym menu, z otwartą kuchnią, z komfortowymi miejscami dla klientów, z awangardową architekturą.
 
Gorąco Polecam Nowakowski to firma rodzinna. Jej korzenie sięgają 1925 r., gdy w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego powstała pierwsza piekarnia pod szyldem Nowakowski. Od tego czasu firma często zmieniała właścicieli, ale zawsze z kręgów rodzinnych. Tak również było, gdy Jacek Nowakowski zaczął samodzielnie rozwijać sieć lokali Gorąco Polecam Nowakowski - był to pierwszy w Polsce koncept piekarni i kawiarni w jednym.
 
Dołączając do grupy "z zewnątrz" - w przypadku tej marki - kończy się pewna epoka. 
 
 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.