Aldi uruchamia sygnalizację świetlną w sklepach

Brytyjska sieć niemieckiego dyskontera Aldiego wprowadziła kontrolę liczby klientów przebywających na raz w sklepie za pomocą świateł drogowych.

Aldi UK poinformował we wtorek 26 maja o wdrożeniu nowego, zautomatyzowanego systemu sygnalizacji świetlnej przy wejściach do sklepów, aby kontrolować liczbę wchodzących i wychodzących klientów.

Wdrożenie nowej technologii w całym kraju rozpoczyna się już w tym tygodniu po przeprowadzonym wcześniej udanym pilotażu.

Nad wejściem do sklepu umieszczono zielone i czerwone światło, które pozwalają wejść do sklepu lub blokują drzwi. Limit osób zależy od metrażu konkretnej placówki, tak, by zachować dwumetrowe odstępy między kupującymi. Sieć nadal utrzymuje pierwszeństwo wejścia dla pracowników służby zdrowia, którzy będą zachęcani do przejścia na początek kolejki.
 
System sygnalizacji świetlnej będzie działał równolegle z obecnymi środkami już stosowanymi we wszystkich sklepach Aldiego w celu zapewnienia dystansu społecznego. Obejmuje to ekrany ochronne przy kasach, znaczniki dystansu, stacje sanitarne dla klientów, a także oznakowanie, które oferuje jasne wskazówki dotyczące bezpiecznego robienia zakupów. Sklepy zachęcają również, tam gdzie to możliwe, by każdy klient brał osobny wózek.
– Ochrona i bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest naszym najwyższym priorytetem, a ten nowy system jest dokładnym i skutecznym sposobem na kontrolowanie liczby klientów w sklepach – powiedział Richard Thornton, dyrektor ds. komunikacji w Aldi UK. – Test systemu został dobrze przyjęty przez naszych klientów i od tego tygodnia będziemy stopniowo wprowadzać ten nowy środek bezpieczeństwa w całym kraju.

Aldi jest piątą co do wielkości siecią w Wielkiej Brytanii z ponad 875 sklepami i 33 000 pracownikami.
Od 2010 roku firma zwiększyła swój udział w rynku ponaddwukrotnie. W ciągu 12 tygodni do 22 marca Aldi zwiększył sprzedaż o 11,0% rdr i osiągnął 8,2-proc. udział w brytyjskim rynku spożywczym (dane Kantar Worldpanel). Do 2025 r. sieć będzie prowadzić w Wielkiej Brytanii ponad 1200 sklepów.

Magdalena Weiss 2592 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.