Lidl inwestuje w energię odnawialną

Sieć ogłosiła właśnie, że nawiązała współpracę z instytutem badawczym Empa. Wspólny projekt zakłada opracowanie systemu dzięki któremu odnawialny gaz będzie wytwarzany z nadwyżki energii elektrycznej z wody, słońcas i CO2.

W przyszłości Lidl Szwajcaria zamierza wykorzystywać to odnawialne paliwo w swoich ciężarówkach, a tym samym całkowicie zaprzestać stosowania paliw kopalnych. Sieć poinformowała, że na prace nad projektem zamierza przeznaczyć sześciocyfrową kwotę.

Lidl Szwajcaria postawił sobie za cel wyeliminowanie paliw kopalnych do 2030 r. Aby to osiągnąć, wymagany jest postęp technologiczny i współpraca między badaniami a przemysłem. W ramach projektu „Goodbye Diesel” Lidl Szwajcaria zainwestował już w infrastrukturę do wykorzystania skroplonego gazu ziemnego (LNG). W przyszłości będzie ona zasilana gazem odnawialnym.

- Do końca 2022 r. będziemy mogli tankować ciężarówki Lidl w 100% bezkopalnym paliwem. Dzięki temu możemy zdobyć pierwsze doświadczenie z tą technologią i utorować drogę dla zrównoważonej logistyki - powiedział Ueli Rüger, kierownik ds. logistyki w Lidl Szwajcaria.
 
Joanna Hamdan 10939 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.