Mali, ale natarczywi

Meszki, komary, muchy oraz kleszcze - bo o nich mowa - mają swoje pięć minut, bo właśnie rozpoczyna się sezon na te insekty, a co za tym idzie - także na repelenty i środki owadobójcze chroniące przed ich atakami.

Repelenty to środki odstraszające niepożądane organizmy żywe, zatem to nie tylko środki owadobójcze (na muchy i komary czy też mole), ale również środki na myszy i szczury. Wśród repelentów sprzedawanych w sklepach małoformatowych znajdziemy między innymi granulaty na myszy i szczury, spraye na muchy i komary, muszki owocowe i mole, lepy na owady, zawieszki, lepy na okna, proszki przeciw mrówkom, pułapki na mole spożywcze, kulki antymolowe, trutki na myszy i szczury, płytki owadobójcze, płyny na osy, mszyce, ślimaki, gaśnice na osy i szerszenie, woreczki na mole, a nawet granulaty na nornice, podaje CMR.

Sprzedaż artykułów z obu tych kategorii jest sezonowa. Jak podaje CMR, popyt na te produkty przypada od czerwca do października, choć pik sprzedażowy odnotowuje się w czerwcu. Liczba transakcji z repelentami wzrasta już w maju i choć sezon trwa od czerwca do października, to na dobre wypłaszcza się dopiero w listopadzie-grudniu.

Dlatego detaliści szczególnie w tych okresach powinni być na niego przygotowani. Zdaniem Sabiny Jasiukiewicz, menedżer ds. marketingu w firmie Bros, repelenty kupujemy zdecydowanie częściej pod wpływem pojawienia się impulsu w postaci gryzących owadów.

– Widać istotną korelację pomiędzy liczbą dokuczliwych owadów i wolumenem sprzedaży naszych repelentów. Aczkolwiek również tutaj dość istotną część sprzedaży stanowią zakupy dokonywane profilaktycznie, np. przed wyjazdem na urlop w tropiki lub nad wodę – dodaje.

POGODA ROZDAJE KARTY
Chociaż trudno w 100% przewidzieć, jaka aura będzie w tym roku, to na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować, że klimat się ociepla. Zimy są coraz bardziej łagodne, a lata upalne z wysokimi temperaturami. To na pewno sprzyja insektom.

– Intensywnemu rozmnażaniu komarów sprzyja gorąca i wilgotna pogoda. Biorąc pod uwagę, że ostatnie lata były wyjątkowo upalne, komary są tymi owadami, które dokuczają nam najbardziej, zwłaszcza w pobliżu zbiorników wodnych. Druga grupa szkodników, które są ostatnio wyjątkowo uciążliwe, to kleszcze. Obawiamy się ich nie tylko dlatego, że można je spotkać zdecydowanie częściej niż kiedyś, ale przede wszystkim ze względu na niebezpieczne choroby, które te pajęczaki przenoszą – mówi Sabina Jasiukiewicz.

Jej zdaniem świadomość w społeczeństwie na ten temat jest coraz większa, a to przekłada się bezpośrednio na chęć zabezpieczenia się przed tym zagrożeniem.

W portfolio producenta pod marką Bros klienci mogą znaleźć m.in.: spray na komary i kleszcze (90 ml), płyn na komary i kleszcze dla dzieci (50 ml), spray na komary i kleszcze 50% DEET (180 ml), muchospray (300 lub 600 ml), spray na owady biegające (300 ml), spirale na komary, płytkę na owady (4 sztuki) oraz lep okrągły na muchy (4 sztuki).

Joanna Hamdan 11235 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.