Aldi Süd uprawia zioła

W tym celu sieć właśnie nawiązała współpracę z firmą Infarm.

Mięta, bazylia, kolendra i inne świeże zioła od teraz rosną w oddziałach Aldi Süd. Klienci mogą kupować świeżo zebrane rośliny z tak zwanych "ziołowych farm". Jest to możliwe dzięki wyłącznej niemieckiej współpracy z berlińska firmą. Pierwsze "ziołowe farmy" pod koniec maja pojawią się w pięciu oddziałach Aldi Süd w Düsseldorfie i Frankfurcie. Zioła będą dostępne za 0,99 euro za sztukę.

- Nasi klienci mogą obserwować, jak zioła rosną. Są one uprawiane i zbierane w naszych sklepach - nie może być bardziej świeżo - mówi David Labinsky, dyrektor ds. zakupów w Aldi Süd.

Wszystkie "ziołowe farmy" Infarm są podłączone do centralnej platformy opartej na chmurze, która która na bieżąco uczy się i dostosowuje jak najlepszą technikę uprawy ziół podczas ich trzytygodniowej fazy wzrostu. Aby mieć pewność, że rosną i rozwijają się najlepiej, jak to tylko możliwe, ogrodnik Infarm regularnie odwiedza sklepy w których takie "ziołowe farmy" się i dba o ich hodowlę oraz zbiory.

Zioła w sklepach Aldi Süd uprawiane są na kilku metrach kwadratowych dzięki temu. Dzięki temu każda taka uprawa zużywa 95% mniej wody w porównaniu z tradycyjnymi hodowlami. Ponadto Infarm nie używa chemicznych pestycydów. Oprócz "ziołowych farm"  Aldi Süd uprawia także włoską i grecką bazylię, kolendrę górską, szczypiorek, pietruszkę o płaskich liściach i miętę tzw. "ośrodkach upraw" znajdujących się w bliskim sąsiedztwie sklepów.

Jak zapowiada sieć do końca 2020 r. kolejnych siedem oddziałów zostanie wyposażonych w "ziołowe farmy". Ponadto od  jesieni Infarm zaopatruje również ponad 300 sklepów sieci w świeże, lokalnie uprawiane zioła.

Joanna Hamdan 10939 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.