Wittchen wraca do Lidla

Wyroby producenta galanterii skórzanej, które w przeszłości bywały powodem prawdziwych bitew przy sklepowych półkach i koszach, znów trafią na półki sieci Lidl.

Zarząd podwarszawskiego producenta wyrobów skórzanych firmy Wittchen poinformował w systemie ESPI o kolejnej umowie zawartej z siecią Lidl. Spółka ustaliła z siecią dyskontów warunki współpracy na dostawę swoich produktów w 2020 r.

Łączna szacunkowa wartość świadczeń w ramach umowy wynosi ok. 13,07 mln złotych netto + VAT.

– Umowa zawiera standardowe postanowienia dotyczące kar umownych, w szczególności odnoszące się do nieterminowego wykonania przedmiotu zamówienia. Limit kar umownych z tytułu opóźnienia w realizacji dostaw wynosi 40% wartości netto niedostarczonych produktów wg cen ustalonych w kontrakcie. Pozostałe warunki umowy nie odbiegają od warunków standardowych dla tego typu umów – informuje dostawca.

Przypomnijmy, że to już 15. umowa obu firm. Współpraca Lidla z Wittchenem trwa nieprzerwanie od 2012 roku i, jak widać, obie strony wydają się być z niej zadowolone. Zwykle firmy zawierają dwie umowy na dostawy w II kwartale każdego roku, a torebki i portmonetki tej znanej polskiej marki trafiają na półki dyskontu w ostatnim kwartale roku, także w dwóch rzutach. W 2019 r. akcje te miały miejsce w połowie października oraz na przełomie listopada i grudnia. Prócz 50 wzorów skórzanych sprzedawanych w cenie 279 zł, w ofercie pojawiły się także plecaki skórzane w czterech wzorach, za które trzeba było zapłacić tyle samo, co za torebki. Panom producent zaproponował wykonaną z naturalnej włoskiej skóry listonoszkę (189 zł) w trzech wzorach do wyboru, a w ofercie po raz pierwszy znalazły się także aktówki (279 zł).

Magdalena Weiss 2541 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.