Minister zdrowia zdradza, kiedy Polacy znów będą mogli pójść do kina

Na decyzję o ponownym otwarciu kin czekają nie tylko konsumenci, ale i operatorzy centr handlowych, dla których kina są ważną częścią działalności gospodarczej.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, w wywiadzie dla "Super Expressu"  na pytanie, czy w tym roku jeszcze pójdziemy do kina, odpowiedział, że tak i prawdopodobnie będzie to "przed wakacjami".

Póki co kina, z których znaczna część zlokalizowana jest w centrach handlowych, są zamknięte od połowy marca. W ramach III etapu odmrażania gospodarki rząd zezwolił na ponowne otwarcie lokali gastronomicznych, fryzjerów i kosmetyczek, ale nie kin.

Liderem polskiego rynku kinowego jest Multikino, gdzie - według raportu Omnichannel 2019 przygotowanego przez firmę YourCX - prawie co trzeci respondent ogląda filmy. Na drugim miejscu jest Cinema City z udziałem rynkowym na poziomie 29%, a na trzecim Helios - 23%.

Co czwarty badany (25%) nie chodzi do kina lub był w kinie tak dawno, że nie pamięta nawet w którym.

Na otwarcie kin czekają nie tylko konsumenci, ale i operatorzy galerii handlowych, w których kina są najczęściej zlokalizowane. Od 4 maja centra znów są otwarte w większym niż od połowy marca zakresie, ale kina pozostają zamknięte.

O tym jak działają centra handlowe piszemy TUTAJ.

Ilona Mrozowska 4222 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.