Przybywa paczkomatów na Wyspach

24 nowe paczkomaty stanęły właśnie w Wielkiej Brytanii - wszystkie przy dużej sieci handlowej operującej również w Polsce. W ten sposób InPost, operator paczkomatów, realizuje zapowiadaną ekspansję zagraniczną, którą na jaki czas wstrzymała pandemia.

Jak mówi nam niedawno w wywiadzie Rafał Brzoska, założycieli i prezes InPostu, w Polsce firma osiągnęła już na tyle duży sukces, że teraz może myśleć o ekspansji na rynkach międzynarodowych (szczegóły TUTAJ).

Pandemia nieco pokrzyżowała te plany, ale jak widać firma wraca do ich realizacji. InPost postawił właśnie 24 paczkomaty przy sklepach Lidl w Wielkiej Brytanii, rozbudowując tym samym sieć paczkomatów na Wyspach.

Paczkomaty można też już znaleźć przy sklepach sieci Morrisons, dworcach kolejowych oraz na stacjach benzynowych BP i Esso. Maszyny zlokalizowane są m.in. w Londynie, Birmingham i Manchesterze.

W paczkomatach InPost można odebrać przesyłki z wielu sklepów oferujących sprzedaż online w UK – w tym Boohoo, Holland&Barrett czy marek JD Group. Klienci mogą także za pośrednictwem maszyn zwrócić lub wysłać przesyłki przewoźników Hermes, DHL oraz DX.

Wielka Brytania to nie jedyny rynek, na którym dostępne są urządzenia InPostu – w poprzednich latach paczkomaty zostały dostarczone także operatorom w takich krajach, jak: Austria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kolumbia, Brazylia, Australia i Włochy.

W Polsce, na mocy porozumienia o współpracy, paczkomaty dostępne są przy sklepach Dino, Lidl oraz Kaufland, a także w Centrach Handlowych Auchan.

Ponadto InPost podpisał umowę z siecią sklepów Auchan na dostawę lodówkomatów oraz usługę dostaw door-to-door.

 

Ilona Mrozowska 3589 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.