Allegro zabiera głos w sprawie programu darmowych dostaw

Pandemia sprawiła, że korzystając z największej platformy zakupowej w naszym kraju Polacy mogli liczyć na darmową dostawę. Życie powoli zaczyna jednak wracać do normy. Czy to oznacza koniec tej usługi?

Liczba Polaków, którzy korzystali z Allegro Smart! za darmo podwoiła się w ciągu miesiąca, a oszczędności klientów na kosztach dostaw przekroczyły 200 mln zł. Allegro przedłuża więc akcję na kolejny, trzeci już miesiąc.

- Nasze starania, aby podczas pandemii koronawirusa zapewnić Polakom łatwy i szybki dostęp do towarów w najbezpieczniejszy i najwygodniejszy sposób z bezpłatnym Allegro Smart!, spotkały się z dużym zainteresowaniem. Dotychczas ponad dwa miliony klientów skorzystały z akcji darmowej dostawy - mówi François Nuyts, CEO of Allegro

Podaje, że od 18 marca oszczędności na kosztach dostaw przekroczyły 200 mln zł i wciąż rosną. - W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, jako najczęściej wybierana platforma zakupowa w Polsce, bierzemy na siebie społeczną odpowiedzialność. Udostępniamy Allegro Smart! za darmo dla każdego klienta przez kolejny miesiąc, aby nadal wspierać tych, którzy ze względu na obecną sytuację przestrzegają zasad dystansu społecznego – zapowiada François Nuyts.

Klienci, którzy skorzystali z akcji w jej drugim miesiącu często kupowali produkty potrzebne w codziennym życiu domowym w działach takich jak Supermarket, Dom i ogród, Dziecko, Uroda i Rozrywka. Znacznie wzrosły zakupy w dziale Supermarket. Tutaj klienci chętnie kupowali produkty dla psów (12 sztuk na minutę) i kotów (4 sztuki na minutę), przyprawy do gotowania (ponad 4,5 opakowań na minutę) lub kawy (ponad 5,4 paczki na minutę).

Jak podaje Allegro największą popularnością cieszyła się kategoria Dom i ogród, a w niej szczególne zainteresowanie budziły przedmioty do dekoracji ogrodu i akcesoria ogrodnicze takie jak rośliny (31,5 na minutę), narzędzia i nawozy ogrodnicze (13 na minutę) lub girlandy świetlne (12 na godzinę).

Na szczycie listy znalazły się też materiały budowlane do remontu w domach i ogrodach, w tym szczególnie materiały wykończeniowe ścian i dachów. Klienci bardzo interesowali się też książkami dla dzieci i młodzieży (10 na minutę), grami planszowymi (2,5 na minutę), kursami nauki gry na instrumentach i podręcznikami dla szkół podstawowych i średnich (1 na minutę).

Aktywni klienci w czasie pandemii oszczędzali dzięki darmowym dostawom z Allegro Smart przeciętnie od 80 do 120 zł, ale rekordzista, który zamówił ponad 1000 paczek, zaoszczędził 6,2 tys. zł na dostawach.

Dzięki przedłużeniu akcji wszyscy klienci wciąż mogą bez kosztów skorzystać z pakietu nielimitowanych dostaw Allegro Smart! do 18 czerwca. Klienci mogą aktywować darmowy pakiet miesięczny Allegro Smart! przez specjalną stronę https://allegro.pl/smart/za-darmo lub po prostu w trakcie zakupów. Obecnym klientom usługa zostanie przedłużona automatycznie o kolejny miesiąc.

Bezpłatna dostawa z Allegro Smart! zapewnia również dodatkowe wsparcie sprzedawcom na Allegro, zwłaszcza małym i średnim przedsiębiorstwom. Powoduje, że ich oferty są bardziej atrakcyjne dla klientów, ich sprzedaż rośnie, dzięki czemu mogą utrzymać dopływ gotówki, zapłacić na czas rachunki i regularnie wynagradzać pracowników.

Wszystkie oferty objęte programem bezpłatnych dostaw Allegro Smart! są odpowiednio oznaczone. Limit adresów wysyłkowych obowiązujący w usłudze został zniesiony na czas trwania akcji, dzięki czemu można wysłać zakupy do różnych odbiorców, np. do rodziny lub znajomych. Po upływie bezpłatnego okresu miesięczna usługa wygaśnie dla nowych klientów automatycznie bez żadnych dodatkowych opłat. Bezpłatna dostawa obejmuje zakupy od jednego sprzedawcy za minimum 40 zł za wysyłkę do paczkomatów i punktów odbioru oraz od 100 zł za dostawę kurierską na terenie całej Polski.

 

Katarzyna Pierzchała 5179 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.