Branża handlowa apeluje do klientów o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji przyznaje, że do branży docierają sygnały o nieprzestrzeganiu przez klientów podstawowych zasad bezpieczeństwa w galeriach. - Apelujemy o respektowanie zaleceń sanitarnych - mówi.

W związku z docierającymi do POHiD sygnałami o nieprzestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez niektórych klientów, ta branżowa organizacja zwraca się do klientów z apelem o odpowiedzialną postawę i przestrzeganie ustanowionych przez GIS zasad bezpieczeństwa. Chodzi m.in. noszenie w sklepach masek ochronnych lub przyłbic, zakładanie przed wejściem na powierzchnię sprzedaży rękawiczek bądź użycie środków do dezynfekcji rąk oraz zachowanie bezpiecznej odległości interpersonalnej wynoszącej 1,5 m.

- W sieciach handlowych zrzeszonych w POHiD stwarzamy konsumentom warunki do bezpiecznych zakupów, udostępniamy im środki do dezynfekcji rąk bądź rękawiczki / torebki plastikowe, cały czas informujemy też klientów o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Służą temu m.in. oznakowania umożliwiające zachowanie bezpiecznego dystansu, liczne plakaty oraz radiowęzeł – mówi Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Apelujemy do niezdyscyplinowanych klientów o respektowanie zasad bezpieczeństwa i nieutrudnianie pracy personelowi sklepów – dodaje Juszkiewicz.

Podkreśla, że jedynie dzięki połączonym wysiłkom branży, pracowników handlu i konsumentów Polacy będą w stanie ograniczyć zasięg rozprzestrzeniania się pandemii.

Przypomnijmy. Od 4 maja galerie handlowe znów mogą działać. Co prawda bez strefy gastronomicznej, rozrywkowej i fitness, wybranych marek oraz godzin dla seniorów, za to z 2-metrowym dystansem wśród klientów, zasłoniętymi ustami i nosem oraz regularną dezynfekcją.

Szczegółowe wytyczne, co do zakupów w centrach handlowych znajdziesz tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilona Mrozowska 3586 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.