Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Rodzina alkoholi Peaky Blinder z coraz szerszą ofertą

Od niedawna do rodziny alkoholi nawiązującej do losów Thomasa Gilberta i jego bandy dołączył gin i rum. Dostępne są również zestawy z piersiówką.

Polscy fani serialu „Peaky Blinders” oraz prawdziwej historii ulicznego gangu z Birmingham mogą zacierać ręce. Do tej pory mogli się bowiem raczyć jedynie smakiem wyjątkowej whiskey inspirowanej losami „kaszkietowych oślepiaczy”.

W Polsce trunek pojawił się po raz pierwszy pod koniec zeszłego roku na festiwalu Whisky Live Warsaw, natomiast jego szersza sprzedaż i dystrybucja rozpoczęła się z początkiem tego roku. Irlandzka whiskey to wersja blendowana (mieszana), potrójnie destylowana, produkowana metodą small-batch i poddawana procesowi finiszowania w beczkach po Sherry Oloroso. Alkohol dostępny jest w butelkach o pojemności 0,7 l.

Od niedawna fani serialu oraz historii gangu z Birmingham zyskali możliwość poszerzenia swojej kolekcji trunków Peaky Blinder. Na polskim rynku zadebiutowały kolejne alkohole inspirowane losami Thomasa Gilberta. Peaky Blinder Black Spiced Rum tworzony jest na bazie dojrzewających w beczkach dębowych rumów z Karaibów, infuzowanych dodatkowo aromatycznymi przyprawami (m.in. rodzynki, goździki, cynamon, wanilia i skórki pomarańczy), które zostają poddane dodatkowemu procesowi dojrzewania w beczkach po Sherry Pedro Ximenez.

W ofercie trunków „kaszkietowych oślepiaczy” znalazł się również gin - produkowany z dodatkiem 9 składników roślinnych, a ponadto nasycany egzotycznymi przyprawami, dzięki czemu - oprócz charakterystycznego dla tej kategorii zapachu jałowca - odnaleźć w nim można ślady eukaliptusa, ziaren kawy, imbiru, cynamonu i dojrzałych pomarańczy. Polską rodzinę trunków Peaky Blinder uzupełniają zestawy z piersiówkami. W ofercie Sadler’s Brewing Company dostępne są również piwo, burbon i cydry nawiązujące do historii gangu, które być może już wkrótce zadebiutują również nad Wisłą.

Wyłącznym dystrybutorem alkoholi Peaky Blinder jest Tudor House. Produkty można nabyć m.in. w sklepach stacjonarnych Ballantines oraz w sieciach: Auchan, Carrefour i Makro.

Joanna Hamdan 13211 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.